Doom Eternal: The Ancient Gods: Part One, Bethesda Softworks, DLC pro Doom Eternal půjde hrát i bez původní hry

DLC pro Doom Eternal půjde hrát i bez původní hry

První část přídavku The Ancient Gods překvapí rozsahem. Zaskočit může i vyšší obtížností

Zdroj: Bethesda Softworks
31. 8. 2020
Název: Doom Eternal: The Ancient Gods: Part One Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 10. 2020

Minulý týden se fanoušci frenetických akčních titulů dočkali oznámení data vydání první části příběhového rozšíření pro Doom Eternal. Nově se prostřednictvím rozhovorů se zástupci týmu id Software dozvídáme, že v tomto případě se nebude jednat o běžné menší DLC. The Ancient Gods: Part One totiž přinese nadstandardní porci příběhu, která bude dokonce hratelná zcela samostatně.

Důvodem je reakce na úspěch posledního dílu série a s tím spojená snaha rozšířit hráčskou základnu a dostat titul k co nejširšímu publiku. „Ve srovnání s rokem 2016 větší procento hráčů Doom dokončilo,“ uvedl pro magazín PCGamesN výkonný producent Marty Stratton. Z toho plyne, že novější díl zaujal více hráčů než ten minulý. Neznalost předchozí hry pro mnoho lidí tedy patrně nepředstavovala vůbec žádnou překážku. A na základě toho mohli vývojáři z id Software zvolit v případě The Ancient Gods: Part One odlišnou cestu. „S DLC chceme opět oslovit pokud možno co nejvíce hráčů, pro spuštění tedy nebude vyžadována základní hra,“ dodal pro PCGamesN Stratton a podtrhl tím hlavní důvod pro volbu cesty samostatné spustitelného zážitku.

Ovšem jen o uchopení DLC a samostatném vydání to naštěstí nebude a hráči se určitě nemají obávat ořezaného obsahu. „Tým je s rozsahem náplně DLC velmi spokojen. Většina lidí si DLC spojuje s kratšími zážitky. […] Pro nás jde spíše o dvojdílný film, který je v celku stejně rozsáhlý, jako byla původní hra,“ dodal game director Hugo Martin a připomenul tím, že DLC bude rozdělené na dva díly. Oba jsou přitom součástí Year One Pass. Hugo Martin ve stejném rozhovoru pak ještě narazil na to, že přídavek The Ancient Gods bude rovněž obtížnější. „Očekávám, že si většina lidí nastaví o trochu nižší obtížnost ve srovnání s původní hrou. Pokud například hráči dokončili Doom Eternal na úrovni Ultraviolence, tak možná budou chtít obtížnost snížit na Hurt Me Plenty,“ řekl Martin a přirovnal hraní The Ancient Gods k ovládání závodního auta.

Rozšíření The Ancient Gods: Part One vyjde 20. října na konzole i na PC. Bude se prodávat samostatně za 20 dolarů. Celý Year One Pass pak stojí 30 dolarů. Už začátkem srpna Bethesda avizovala, že majitelé konzolových verzí Doom Eternal se dočkají bezplatného upgradu pro PS5, respektive Xbox Series X.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru