Star Wars Outlaws, Ubisoft, Disney kývl na Star Wars od Ubisoftu po ukázce Avatara

Disney kývl na Star Wars od Ubisoftu po ukázce Avatara

Majitel licence chtěl vyslyšet volání fanoušků po open worldu. Ale hledal správného partnera

Zdroj: ilustrační obrázek/EA
16. 6. 2021

Z rozhovoru pro magazín IGN vyplynulo, že Disney dal zelenou nové open world Star Wars hře od studia Massive poté, co se zástupci firmy setkali s vývojáři, aby probrali hru podle Avatara. Sean Shoptaw z Walt Disney Games měl s Massive schůzku poté, co Disney koupil Fox.

Byl to prý odrazový můstek ke Star Wars. Podle Shoptawa šlo o přirozený vývoj vztahu. Obě strany se shodly na ambici udělat Hvězdné války v otevřeném světě. Díky tomu pokračovalo vyjednávání velmi rychle. Pokud jde o to, proč nevyslyšel majitel licence dříve volání po open world Star Wars hře, říká Shoptaw, že to chtěli udělat se správným partnerem ve správnou chvíli. Bylo podle něj samozřejmě snazší tuto poptávku vyslyšet, když o ní věděli, ale stejně důležité bylo podle něj rozhodnout, kdy to udělat a s kým to udělat.

Projekt vede Julian Gerighty, který stojí za hrami The Division 2 a The Crew. Hru bude pohánět engine Snowdrop, tedy stejná technologie jako The Division, Avatara nebo třeba Starlink: Battle for Atlas.

I když mělo Disney stejnou ambici jako hráči, to nejhorší, co by podle Shoptaw mohli udělat, by bylo udělat to špatně. Nebo to neudělat tak, jak si přejí fanoušci. Sean Shoptaw proto věří, že čekání bude stát za to. V Disney jsou podle něj nadšení tím, kam se tenhle projekt ubírá. Bude to podle něj skvělý zážitek.

Hra Avatar: Frontiers of Pandora přijde na řadu jako první a i když vychází z jiného universa, nepochybně tu autoři získají další zkušenosti a naznačí nám, co přibližně můžeme očekávat od jejich Star Wars. Na tento titul však rozhodně budeme ještě pár let čekat. Oznámen byl letos v lednu a jde po letech o první velké Hvězdné války, které nejsou od EA. Vede jej Julian Gerighty, který stojí za hrami The Division 2 a The Crew. Hru bude pohánět engine Snowdrop, tedy stejná technologie jako The Division, Avatara nebo třeba Starlink: Battle for Atlas.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru