Fortnite, Epic Games, Disney investuje 1,5 miliardy dolarů do Epicu

Disney investuje 1,5 miliardy dolarů do Epicu

Společně vytvoří nový vesmír napojený na Fortnite. Láká na Disney, Star Wars, Marvel i Pixar

Zdroj: Epic Games/The Walt Disney Company
8. 2. 2024
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Společnost The Walt Disney Company investuje 1,5 miliardy dolarů do Epic Games. Obě firmy se stávají také partnery ve snaze vytvořit nový vesmír napojený na Fortnite. Tento svět bude samozřejmě využívat značky od Disney, Pixaru, Marvelu, ale také Star Wars, Avatara a další. I tady budeme vytvářet své vlastní zážitky a sdílet je s ostatními, lákají Disney a Epic. Má se jednat o největší vstup Disneyho do her, i když to je trochu zvláštní vzhledem k tomu, že tu už společnost v minulosti měla značné aktivity a naopak se jich a vlastních studií vzdala ve prospěch licencování značek dalším firmám. I v tomto případě myšákovo impérium vsadilo na silného partnera, ale zdá se, že se bude v projektu víc angažovat.

Disney a Epic spolupracují už delší dobu. Výrobce Unreal Enginu dodal svou technologii pro zábavní parky Disneyho a engine se využívá i ve filmovém průmyslu. I novinku bude pohánět samozřejmě Unreal Engine a bude zjevně nějak propojená s Fortnitem. Uživatelé tu ale budou moci nejen hrát, ale také sledovat věci nebo nakupovat. Může se ostatně jednat také o nějaký virtuální zábavní park s různými postupně doplňovanými “atrakcemi”. Epic se nijak netají ambicí navázat bližší spolupráci s velkými společnostmi, jako je Disney. Už dřív navázal podobně těsné pouto s výrobcem stavebnice Lego a tady už partnerství přineslo první ovoce. Ostatně v obou případech takovému svazku předcházelo zahrnutí licencovaného obsahu do samotného Fortnitu.

Metaverse? Poměrně dlouhá zpráva ho nezmiňuje překvapivě ani jednou.

V teaseru se objevuje krátký pohled na svět připínající Disneyland. Už z jeho částí si lze udělat trochu lepší představu, co tady na hráče asi tak bude čekat. Vidíme ostrov připomínající bitvu na planetě Hoth ze Star Wars. Další ostrov připomíná Pandoru z Avatara. Máme tu studia Lucasfilmu, Pixaru nebo Disney. Nachází se tu ostrov Petra Pana, loď z animáku Lilo & Stitch, věž z Raubíře Ralpha, univerzita pro Příšerky nebo “výběh” připomínající Ukradené Vánoce Tim Burtona.

Možná vám v souvislosti s těmito zatím trochu nekonkrétními plány vyskočilo v hlavně slovíčko metaverse. Ale jinak poměrně dlouhá zpráva ho nezmiňuje překvapivě ani jednou. Možná už nezní dost lákavě. Zato se ovšem objevují náznaky, že na něco z nové spolupráce můžeme narazit už relativně brzy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru