Dirt 5, Codemasters, Dirt 5 vrací do hry zběsilou gymkhanu

Dirt 5 vrací do hry zběsilou gymkhanu

Vývojáři popisují všechny disciplíny a lokace. Bezplatný next-gen update bude i pro PS5

Zdroj: Codemasters
16. 7. 2020
Název: Dirt 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 16. 10. 2020

Na začátku května potěšili vývojáři z Codemasters své příznivce zprávou, že se po druhém dílu Dirt Rally, každoročních formulích a nepříliš zdařilém Onrush vrací k arkádově pojaté sérii Dirt. Dosud poslední díl vyšel v roce 2017 a už 9. října na něj naváže pokračování, které má ambice zabodovat vedle dosluhující generace konzolí také na té nadcházející. Už nějakou dobu proto víme, že hra poběží na Xboxu Series X buďto v rozlišení 4K a 60 snímcích za vteřinu, případně v nižším rozlišení, ale s frameratem až 120 fps. Upgrade navíc přijde bezplatně v rámci programu Smart Delivery, a podle nových informací se na bezplatné vylepšení mohou těšit také hráči, kteří uvažují nad koupí PlayStationu 5. Nad rámec očekávaného potvrzení shodného přístupu na obou next-gen platformách pak vývojáři zveřejnili nové video a podrobně rozebrali všechny lokace a hlavně disciplíny, mezi kterými nechybí ani gymkhana, která se stala středobodem třetího dílu.

V blogovém příspěvku na oficiálních stránkách hry nejdříve zástupci Codemasters vyjadřují potěšení, že se konečně mohou podělit s fanoušky o další detaily a slibují jejich pravidelný přísun až do termínu říjnového vydání. Hned vzápětí se věnují deseti regionům, v nichž se bude závodit a každý blíže představují. Nabídka zahrnuje očekávané lokace jako je Čína, Maroko, Řecko nebo Itálie, vždy s důrazem na jejich hlavní rysy a určité stereotypy, díky kterým by mělo být závodění vždy něčím ozvláštněno. V Číně to budou především zablácené cesty ve stínu hor v prefektuře Kuej-lin, v Řecku vás pro změnu čekají průsmyky a kamenité cesty a v Itálii si zazávodíte například i v mramorovém dole. Největší novinkou však má být Nepál, který se v sérii Dirt objeví vůbec poprvé a nabídne hráčům závodění ve velmi vysoké nadmořské výšce, kde navíc není nouze o překvapení ve smyslu povrchu či překážek na trati.

Do mixu herních módů pak vývojáři zapojili také gymkhanu, která se představila v Dirt 3 a stala se poměrně rychle oblíbenou kratochvílí.

Co se týče závodních disciplín, ani tady vývojáři nešetří a snaží se dostát slibům, že půjde o nejkomplexnější díl v historii téhle rozdováděné série. Vybrat si budete moci z devíti typů závodů, mezi kterými nechybí tradiční sprint či time trial, ale také vyslovené závodní „hlouposti“ jako Ice Braker, kde budete s ostatními soupeřit na ledu s minimem trakce, ultra cross s plejádou měnících se povrchů, nebo úplně nový režim path finder, v němž kromě rychlosti uplatníte také taktiku a trochu toho štěstí při vlastním výběru cesty vpřed. Do mixu herních módů pak vývojáři zapojili také gymkhanu, která se představila v Dirt 3 a stala se poměrně rychle oblíbenou kratochvílí. Čekají vás nápadité tratě, skoky, smyky a řada dalších zábavných překážek, které prověří přesnost vašeho řízení i citlivé nakládání s brzdovým pedálem. V minulosti byl tento režim spojen se závodníkem Kenem Blockem, v souvislosti s Dirt 5 nicméně žádné slavné jméno dosud nepadlo.

Trailer, který výše napsané doplňuje i několika novými záběry, pak pochopitelně zmiňuje i moderní nutnost v podobě vizuální úpravy vašeho auta, editor potisků nebo fotomód. Mnohem zajímavější je ale připomínka, že hra bude obsahovat také split-screen až pro čtyři hráče a pochopitelně i kariéru, v níž se budou špíčkovat Troy Baker s Nolanem Northem, abyste se mezi nimi pohybovali coby příslovečný mlýnský kamen.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru