Dinos Reborn, Vision Edge Entertainment, Dinos Reborn míchá sci-fi s dinosaury

Dinos Reborn míchá sci-fi s dinosaury

V novém survivalu ztroskotáte na neznámé planetě. Zbláznilo se tu počasí a žijí tu veleještěři

Zdroj: HardCodeWay
8. 3. 2021

Probíhá snad právě nějaký velký dinosauří comeback? Zdá se, že pravěcí ještěři chtějí ovládnout svět. Minimálně ten digitální. Vývojáři ze studia HardCodeWay představili další dinosauří dobrodružství pod názvem Dinos Reborn. Jedná se podle nich o open world first person survival, ovšem ve sci-fi kulisách.

S amnézií se po ztroskotání vesmírného modulu probouzíte na neznámé planetě. Nevíte, kdo jste ani co tady děláte. Musíte přežít tak dlouho, abyste zjistili víc. Stejně jako v jiných survivalech i tady vás ohrožuje hlad, žízeň, otrava nebo vyčerpání. A pak jsou tu samozřejmě titulní dinosauři. Musíte skrýt svou pachovou stopu, zamaskovat se a být tiše, radí autoři. Jinak skončíte někomu v žaludku.

Musíme zjistit, kdo je přítel a kdo nikoli, aby se z nás nestala večeře. Náš život ale ohrozí nejen velcí predátoři, ale také miniaturní hmyz.

Nechybí samozřejmě ani crafting, takže si vyrobíte nástroje, léky i zbraně, díky nimž z vás nebude kořist, ale lovec. Tenhle „vztah“ se ale podle vývojářů může změnit během několika sekund. Některá zvířata vás ignorují, jiná si vás mohou dokonce oblíbit. Musíme zjistit, kdo je přítel a kdo nikoli, aby se z nás nestala večeře. Náš život ale ohrozí nejen velcí predátoři, ale také miniaturní hmyz. Zvířata musíme poznat, naučit se jejich přednosti i slabiny. Mají například různě vyvinutý zrak a sluch. Svou kořist můžeme dokonce stopovat.

Tým slibuje velký otevřený svět, v němž si můžeme postavit vlastní základnu chráněnou opevněním a pastmi. Ve hře nenajdeme tabulky zkušeností, schopnosti si musíme osvojit a vylepšit čtením nebo opakováním stejné činnosti jako ve skutečnosti. Důležitou roli má hrát rovněž dynamické počasí, které je tu z neznámých příčin velmi nestabilní, tvrdí autoři. A právě tomu, zda svítí slunce, je bouřka, zataženo nebo mlha, máme přizpůsobit své činnosti a chování.

Vývojáři slibují, že se na rozdíl od některých jiných survivalů můžeme těšit také na napínavý příběh. Jsme ztracení na neznámé planetě, která se nápadně podobá prehistorické Zemi. Nicméně tohle není žádná cesta do pravěku. I když si nepamatujeme svou identitu ani poslání, brzy narazíme na nějakou neznámou technologii.

Něco z ní vám bude povědomé, něco zcela cizí. Rozhodně je to ale důkaz, že tu před vámi byli jiní lidé, nebo možná stále jsou. To však neznamená, že jsou to vaši přátelé. Autoři nás lákají na nějaká tajná místa a možnost rozluštit celou záhadu zdejšího světa.

Survival Dinos Reborn by měl vyjít v roce 2022 a kromě PC míří také na konzole. Hru pohání technologie Unreal Engine od Epicu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru