American Truck Simulator, SCS Software, Díky novému updatu už je multiplayer v ATS pro všechny

Díky novému updatu už je multiplayer v ATS pro všechny

Do kamionů může naráz usednout až osm hráčů. Vylepšení se dočkala Kalifornie i fotomód

Zdroj: SCS Software
14. 7. 2021
Název: American Truck Simulator Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 2. 2. 2016

Po fázi testování se American Truck Simulator oficiálně rozrůstá o netrpělivě očekávaný multiplayer a další novinky, oznámili vývojáři z pražského studia SCS Software na svém blogu. Autoři při této příležitosti poděkovali všem, kdo se zapojili do vychytávání mušek a poskytli týmu zpětnou vazbu. Prospěch teď z toho budeme mít všichni.

Nejdůležitější novinkou updatu 1.41 je bezesporu multiplayerový režim Convoy, na který jsme vás už před časem upozorňovali, když se začal veřejně testovat. Hráči se mohou vydat na silnice společně, ať už ve veřejných, anebo soukromých seancích, což bylo až donedávna možné jen díky komunitním modifikacím. Těšit se virtuální řidiči mohou na synchronizovanou dopravu, kterou řídí umělá inteligence, čas i počasí.

Do jedné multiplayerové hry se může v tuto chvíli zapojit až 8 kamioňáků, ale jejich počet plánují autoři v budoucnu ještě navýšit. Protože se však na módu stále pracuje, zatím se záměrně drží při zdi. Samozřejmostí je možnost nastavit různé parametry pro vaši vlastní místnost a přirozeně můžete také procházet a filtrovat seance ostatních podle vašich preferencí. Vytvořit vlastní multiplayerovou hru může kdokoli a přímo ve hře pak spolu lze komunikovat hned trojicí různých způsobů. Pod tlačítkem X se skrývá vysílačka, Q slouží pro rychlé zprávy a na Y se nachází textový chat.

Autoři dobře ví, že po multiplayeru bude velká poptávka, ale upozorňují, že hráči zatím musí počítat s jistými omezeními. V tuto chvíli nefungují v režimu Convoy uživatelské modifikace. Auta ovládaná umělou inteligencí mohou zmizet, když se některý z hráčů odpojí. Zatím není synchronizované zvedání mostů a ty teď mají jen výchozí polohu. Pozvánky na Steamu fungují pouze přes Steam overlay. Vývojáři se samozřejmě těší na zpětnou vazbu a upřímně už i já tu začínám spřádat plány na nějaký společný on-line stream.

Tím ale výčet novinek v updatu 1.41 nekončí. Autoři už o Vánocích oznámili reskin Kalifornie, státu, který se objevil už v základní hře. O tom jsme už ostatně na Vortexu také psali. Společně s aktualizací přichází první vylepšená verze ze zamýšlené série reskinů. Asi nevýraznější novinkou jsou nové zemědělské kontrolní stanice na hranicích státu. Jejich smyslem je odhalit případné škůdce.

Když budete převážet zboží do Kalifornie, musíte projít zvláštní prohlídkou, kde se zjišťuje, zda není zamořené invazivními druhy a zda má správnou dokumentaci. Celý proces funguje podobně jako kontrola hmotnosti. Když dorazíte na hranice, na základě toho, co vezete, budete upozorněni na prohlídku v jedné z kontrolních stanic. Když projdete, pak teprve můžete pokračovat dál v cestě.

Průběžně se ale vylepšuje podoba celé hry a to se zpětně odrazí také na Kalifornii. Uvidíme to na povrchu silnic i unikátním značení. Za zmínku rozhodně stojí rovněž fotomód. SCS podle svých slov dobře ví, jak hráči milují pořizování fotek ve hře a že stráví spoustu času vytvářením dokonalého záběru. To zahrnuje i nutnost počkat si na správné světlo a počasí. Vývojáři se proto rozhodli jít komunitě trochu naproti a připravili novou funkci, aby fanouškům ušetřili trochu času.

Díky novým možnostem času a počasí ve fotomódu mohou hráči snadno upravit zmíněné parametry pouhým táhnutím slideru a tlačítky. Změna se ihned projeví a tým už se těší, jaké nové pěkné snímky díky tomu virtuální truckeři pořídí.

Update ale přinesl i další opravy a drobné změny. Třeba rychlé cestování nebo nové ikonky v legendě k mapě. Na všechny novinky se můžete podívat také v novém pěkném videu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru