Driver 2, Infogrames, Díky fanouškům se Driver 2 vrací na PC

Díky fanouškům se Driver 2 vrací na PC

20 let od vydání originálu pro původní PlayStation vznikl neoficiální komunitní port

Zdroj: Reflections
16. 11. 2020
Název: Driver 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 14. 11. 2000

Zatímco původní vývojáři série Driver z britského studia Reflections se stále nemají k tomu oznámit plnohodnotné pokračování a v posledních letech spíš pomáhají jiným týmům Ubisoftu třeba třeba s auty ve Watch Dogs nebo The Crew, na PC se objevil neoficiální komunitní port jejich Drivera 2. Hru, která původně vyšla v roce 2000 jen pro první PlayStation (a o dva roky později se dočkala “konverze” pro Game Boy Advance), si můžete zahrát v nativní verzi pro Windows.

Malý tým nezávislých vývojářů nás láká na výlet do Chicaga, Ria, Las Vegas a Havany v 60 fps pod názvem Redriver 2. Nepohání jej emulátor, jde skutečně o port, který vznikl s pomocí reverzního inženýrství. I tak se ale samozřejmě spoléhá na původní assety a další data. I když to by paradoxně mohlo tomuto projektu na pomezí šedé zóny pomoci, protože se neobejde bez původní hry ve verzi pro PS1. I když víme, jak to s takovými kopiemi často chodí, u některých komunitních portů to bývá dostatečné alibi, aby vydavatel nad projektem přimhouřil oko.

Informace o komunitní Windows verzi nepřichází v tuto dobu náhodou. Driver 2 v těchto dnech slaví 20. výročí. V USA vyšel 14. listopadu 2000 a v Evropě 17. listopadu.

Hru by mělo jít hrát od A do Z a všechny její části by měly fungovat korektně. Vývojáři dokonce opravili některé původní chyby a nevylučují další možné updaty. Z toho by mělo být jasné, že se na portu stále pracuje. Už nyní nás ale autoři lákají na svou konverzi prostřednictvím atmosférického traileru, který by vám mohl rozproudit krev v žilách. Informace o komunitní Windows verzi nepřichází v tuto dobu náhodou. Driver 2 v těchto dnech slaví 20. výročí. V USA vyšel 14. listopadu 2000 a v Evropě 17. listopadu.

Posledními vlastními hrami studia Ubisoft Reflections byly Atomega z roku 2017 a o rok starší Grow Up. Na pokračování série Driver čekáme od vydání San Francisca z roku 2011, respektive Driver: Renegade pro 3DS ze stejného roku, což byl shodou okolností prequel pro Driver 2. Druhý díl nám umožnil opustit vůz a nabízel i multiplayer pro dva hráče na rozdělené obrazovce.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru