Díky Audio Radaru neslyšící hráči zvuky uvidí

Nové příslušenství převádí kroky nebo střelbu na světelné signály. Funguje na PC i konzolích

Zdroj: AirDrop Gaming
13. 10. 2021

Audio Radar je nové inovativní zařízení, které má usnadnit hraní neslyšícím a nedoslýchavým hráčům. Dalo by se říct, že díky němu zvuky uvidí. Určitě už dobře víte, že se se rádi věnujeme hraní z perspektivy lidí s hendikepem. Konkrétně neslyšícím hráčům jsme věnovali průzkum ve spolupráci s organizací Tichý svět. Z něj mimo jiné vyplynulo, že hrát hru bez zvuku je velká bariéra, a to i v situacích, které nemusí ostatní ani napadnout. Jen si představte, že třeba nevíte, že se k vám zezadu nebo ze strany blíží nepřítel. Neslyšíte jeho kroky, neslyšíte, že po vás střílí. Neslyšíte explozi ani sílící zvuk automobilu, který uhání směrem k vám.

Zařízení se testuje necelé dva roky a nyní se jeho autoři chtějí ucházet o podporu prostřednictvím crowdfundingové kampaně na portálu Indiegogo.

Právě tuhle bariéru chce odstranit Audio Radar od společnosti AirDrop Gaming, jenž funguje na podobném principu jako jiné kompenzační nástroje, které neslyšícím vizualizují zvuky. Nicméně v tomto případě nejde o software jako doposud, ale profesionální externí zařízení. Šestice LED světel okolo monitoru nebo televize dokáže konvertovat prostorový 7.1 zvuk na směrovou nápovědu, když se okolo vás ozvou kroky nebo střelba. Navíc se nemusí toto řešení hodit jen pro hráče s hendikepem. Fungování je možné si upravit co do barevnosti, jasu a dalších signálů podle potřeby. Vše pak může pracovat podle vašich preferencí.

I když už dříve existovaly indikátory přímo na obrazovce například ve formě různých overlayů, tohle by mělo být první specializované příslušenství. Ideálních výsledků lze dosáhnout s prostorovým 7.1 zvukem. Zvuk formátu 5.1 může stačit, ale nemusí být přesný. Podobně mohou problémy nastat, pokud v prostředí existuje příliš ruchů. Zařízení se testuje necelé dva roky a nyní se jeho autoři chtějí ucházet o podporu prostřednictvím crowdfundingové kampaně na portálu Indiegogo. Spustit se má 15. října a bude v rámci ní možné si Audio Radar předobjednat za 300 dolarů. Pak by se měl prodávat přibližně za 380 dolarů. Není to však konečná cena.

Nejen pro PC

Jistě nejde o levný kousek vybavení, ale může cílové skupině poskytnout skutečně zásadní oporu. Audio Radar je navíc kompatibilní nejen s PC, ale také konzolemi PlayStation a Xbox. Samotní autoři se pyšní, že funguje s populárními hrami jako Call of Duty: Warzone, PUBG nebo Battlefield. Cílem podle výrobce je, aby se hráči mohli utkávat společně a ti s hendikepem srovnali své šance. Na to, jak to funguje v praxi, už se můžete podívat na oficiálním videu, které demonstruje možnost Audio Radar přímo ve hrách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím