Digitální „neE3“ se definitivně posouvá o další týden

Digitální „neE3“ se definitivně posouvá o další týden

Přehled odložených akcí, přenosů a prezentací. Někde už známe náhradní termíny

Zdroj: Lucasfilm
5. 6. 2020

Tento týden měl původně odstartovat maraton digitálních akcí, přenosů a konferencí, které letos suplují zrušený veletrh E3. V důsledku událostí ve Spojených státech z původních plánů ale postupně všichni pořadatelé vycouvali a přesměrovali své prezentace na pozdější termín. Po EA, Sony, PC Gaming Show, Future Games Show, IGN nebo CD Projektu se definitivně z tohoto týdne stahuje i digitální festival Guerrilla Collective, který měl začít tuto sobotu. Stojí proto za připomenutí, o co jsme přišli a kdy nás zmíněné akce ve skutečnosti čekají.

Electronic Arts

Ačkoli termín akce EA Play Live se nezměnil, přišli jsme s jistotou o jednu, ale velmi pravděpodobně hned o dvě prezentace, které se měly uskutečnit tento týden. EA totiž odložila představení hry Madden NFL 21, které mělo připadnout na pondělí. Nový termín zatím přenos nedostal. Druhou pohřešovanou hrou je Project Maverick ze světa Star Wars od studia EA Motive, na jehož úterní oznámení nepřímo lákali Jason Schreier a Jeff Grubb z VentureBeatu. Pokud se nic nezmění, samotná akce EA Play Live se uskuteční ve čtvrtek 11. června.

Sony

Společnost Sony odložila svou prezentaci her pro PlayStation 5 naplánovanou na tento čtvrtek. Zatím neznáme nový termín, společnost Sony ale naznačila v uplynulých hodinách, že jej oznámí už brzy. Snad nebudeme muset čekat dlouho. Japonský gigant nás předtím lákal na přibližně hodinovou prezentaci zaměřenou primárně na tituly. Na rozdíl od posledního streamu Microsoftu by se v tomto vysílání měly objevit nejen third party hry, ale také exkluzivity přímo od Sony.

PC Gaming Show

Akce PC Gaming Show, kterou každoročně pořádá magazín PC Gamer, se měla uskutečnit tuto sobotu, ale přesunula se na tu příští, tedy 13. června. Prezentace, která je rok od roku sledovanější, se samozřejmě zaměřuje na PC, jak už její název napovídá, a patří mezi akce, jejichž pořadatelé se nechtěli události vzdát ani přes nutnost přesunout ji do on-line prostoru. Mezi partnery show patří například společnosti Epic Games, Tripwire Interactive, Frontier nebo Perfect World a čekají nás exkluzivní oznámení i rozhovory s vývojáři. Na PC Gaming Show se má poprvé v akci předvést třeba remake Mafie.

Future Games Show

Akci Future Games Show pořádá stejný mediální dům, pod nějž spadá i PC Gamer. Tuto akci ale zastřešuje partnerský magazín GamesRadar a je zaměřena na konzole, mobily a streamovací služby. Funguje jako logický doplněk k PC Gaming Show. I tato akce se měla uskutečnit tuto sobotu a byla přesunuta na tu příští. Obě prezentace na sebe budou těsně navazovat. Také organizátoři Future Games Show nás lákají na exkluzivní nová oznámení nebo rozhovory s vývojáři. Lineup mají tvořit i hry nové generace a akci budou uvádět Emily Rose a Nolan North. Během hodinové prezentace uvidíme například adventuru Sherlock Holmes Chapter One od Frogwares nebo novinky od společností Square Enix, Devolver Digital, Team17 či Deep Silver. Celkem má být na akci předvedeno přes 30 titulů.

Guerrilla Collective

Festival Guerrilla Collective měl původně začít 6. června, ale byl posunut na 13. až 15. června. Začne tak až příští sobotu. Akce zaměřená primárně na nezávislé hry slibuje nová oznámení, trailery i gameplaye. Má obrovský lineup partnerů, ale většina firem patří mezi ty menší. Nicméně i tady se povedlo ulovit organizátorům pár skutečně velkých ryb. Funcom by nám mohl konečně prozradit něco o Duně, Larian Studios ukáží Baldur’s Gate III, Nightdive dělají remake System Shocku a dojde i na Paradox Interactive, Rebellion nebo Segu.

Summer of Gaming

Festival Summer of Gaming pořádá magazín IGN a původně měl začít už dnes, tedy 5. června. Akce má 60 partnerů a patří mezi ně velikáni jako 2K, CD Projekt RED, Xbox, EA, Square Enix, Devolver Digital, THQ Nordic nebo Ubisoft. Rozsáhlý dvacetidenní maraton ale nakonec začne až v pondělí 8. června a může se to projevit i na posloupnosti jednotlivých prezentací v rámci už dříve představeného rozvrhu.

CD Projekt RED

Stream hry Cyberpunk 2077 od polského studia CD Projekt RED pod názvem Night City Wire se měl uskutečnit ve čtvrtek 11. června, ale byl odložen až na čtvrtek 25. června. Zajímavé v tomto případě je zejména to, že autoři vycouvali z relativně vzdáleného termínu. Původní datum 11. června se třeba shoduje se stále platným termínem EA Play Live. A jen těsně předchází novým termínům PC Gaming Show nebo Future Games Show. Můžeme tak jen doufat, že se nebudou akce posouvat opakovaně.

Průběžně můžete sledovat program nadcházejících akcí třeba na webu Summer Game Fest.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru