Digital Foundry naznačuje skvělé parametry PSVR 2

Digital Foundry naznačuje skvělé parametry PSVR 2

UploadVR na základě vlastních zdrojů slibuje vysoké rozlišení. Displeje má dodat Samsung

Zdroj: koláž/Vortex
4. 8. 2021

Oficiální specifikace PlayStation VR nové generace ještě ani neznáme a už přicházejí první postřehy od respektovaného magazínu Digital Foundry. Jeho autoři se v posledním vidcastu zmínili, že naznačené vlastnosti vypadají parádně. Konkrétně to byl Richard Leadbetter, který prozradil, že obvykle velmi dobře informovaní novináři viděli nějaké uniklé technické specifikace, které vypadají dobře. A pak ještě nějaké další, které neunikly na veřejnost, a vypadají prý ještě lépe.

Leadbetter přitom dodal, že se těší i na to, co Sony předvede s novými speciálními ovladači, které mají mít haptickou zpětnou vazbu. Podle několika zdrojů dalšího důvěryhodného magazínu UploadVR bude mít PlayStation VR 2 rozlišení 4000×2040 pixelů, 2000×2040 na každé oko. Rozlišení současného modelu činí 960×1080 bodů na jedno oko.

Bloomberg zase tvrdí, že headset využije OLED displej od Samsungu. UploadVR navíc říká, že zpětná vazba bude nějak zakomponovaná přímo do samotného headsetu. Zdá se ale, že ke konzoli se bude připojovat kabelem, pokud výrobce ještě nezmění názor.

Sony oficiálně další generaci své virtuální reality oznámila letos v únoru. Slibuje mnohem větší výkon i hlubší ponoření do digitálního světa. Později ukázala také nové ovladače s haptickou odezvou a adaptivními triggery. Šéf Sony Interactive Entertainment Jim Ryan nedávno prohlásil, že Sony věří VR a během roku bychom se měli dozvědět další podrobnosti.

První hry a čekání na využití výkonu PS5

Pokud jde o to, kdy novinka dorazí na trh, výrobce zatím mlčí. Spekuluje se ale, že by se tak mohlo stát příští rok na Vánoce. To ovšem nebrání mluvit o PSVR 2 vývojářům. Známe už dokonce první potvrzené hry. Na PS5 dorazí kyberpunkový Low-Fi a akce Pavlov VR. Je přitom logické, že autoři her už musí s devkity pracovat, pokud mají uvedené novinky doprovodit také nové tituly.

První generace PlayStation VR přišla na trh v říjnu 2016 a podle posledních oficiálních čísel z konce roku 2019 se prodalo přes 5 milionů zařízení. V rámci zpětné kompatibility funguje původní PSVR i na PS5, respektive musí fungovat. Protože hry z PS5 nejsou s PSVR kompatibilní, a tak třeba i na PS5 musíte hrát PS4 verzi Hitmana, pokud si ho chcete užít ve virtuální realitě. Ta ale nezužitkuje vyšší výkon nové konzole.

PSVR nové generace se na Vortexu věnujeme opakovaně. Další podrobnosti o připravovaném headsetu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru