Diablo Immortal už přineslo Blizzardu 24 milionů dolarů

Údaje se týkají pouze mobilních verzí. V průměru utratí jeden hráč 3,12 dolarů

Zdroj: Blizzard
19. 6. 2022
Název hry: Diablo Immortal Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 6. 2022 Platformy: , , Žánr: ,

Pokud patříte k těm, koho mobilní Diablo Immortal neoslovilo nebo dokonce kritizujete monetizační model, který z vás po odehrání příběhové části může za silnější vybavení a plnohodnotné hraní PvP vytáhnout opravdu nemalé množství peněz, pak se určitě neřadíte k přehlížené skupině. Jediné, co se ale více než dva týdny po vydání hry začíná projevovat, je očividně nepřímá úměra mezi kritickými komentáři na sociálních sítích či Metacriticu oproti počtu stažení a skutečným příjmům. Jak totiž odhaduje statistický portál AppMagic, Diablo Immortal si už na mobilních zařízeních vyzkoušelo přes 8 milionů hráčů a Blizzardu vygenerovalo 24,3 milionů dolarů.

Informace přehledně shrnuje stránka GameDev Reports, která dále rozepisuje, že 13 milionů dolarů utratili v Diablu Immortal hráči na zařízeních s operačním systémem iOS a o zbylých 11,3 milionů dolarů se postarali hráči na Androidu. Pokud vás zajímá průměrná útrata jednoho hráče, už titulek prozradil, že jde o částku 3,12 dolarů, zajímavé ovšem je, že například hráči na iPadu utratí v průměru více než dvojnásobek. Důležité je také dodat, že veškerá statistika vychází pouze z čísel z mobilních zařízení, takže je přirozeně otázkou, nakolik úspěšné je Diablo Immortal ve své PC verzi a jak jsou hráči ochotní utrácet na této platformě.

Co se týče rozvrstvení popularity podle jednotlivých zemí či regionů, nejvíce aktivní jsou hráči ve Spojených státech – postarali se o 26 procent z celkového počtu stažení a o 43 procent celkových útrat ve hře. Na druhém místě s ohledem na utracené peníze je Jižní Korea s 23 procenty, Japonsko na třetím s 8 procenty a čtvrté opanuje Německo s 6 procenty. Tohle všechno pak činí Diablo Immortal druhou nejúspěšnější mobilní hro od Blizzardu ve smyslu příjmů a je možné, že se bude žebříček měnit. Na prvním místě totiž stojí Hearthstone, který vyšel už v roce 2014 a jen v květnu pomohl Blizzardu k dalším 5 milionům dolarů.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru