Devolver Digital vstoupil na burzu a koupil tři studia

Devolver Digital vstoupil na burzu a koupil tři studia

Zaměstnanci dál zůstávají majoritními akcionáři. Do firmy investovala Sony i NetEase

Zdroj: Devolver Digital
5. 11. 2021

Devolver Digital vstoupil na londýnskou burzu a stal se veřejně obchodovanou společností s cennými papíry v hodnotě 950 milionů dolarů. Díky tomu bude moci dál investovat do her, na kterých pracuje, ale také se spojit s novými projekty, které by si jinak dříve dovolit nemohli, stojí v oficiálním prohlášení. Lidé v Devolver Digital jsou stále majoritními vlastníky, protože každý, kdo ve firmě pracuje, vlastní část akcií.

Společnost navíc oznámila při této příležitosti, že koupila tři nová studia. Po Croteamu, který se stal součástí Devolveru loni v říjnu, teď přišla řada na britské Firefly Studios (série Stronghold), Dodge Roll (Enter the Gungeon) a Nerial (Reigns, Card Shark). Devolver jim samozřejmě slibuje velkou míru autonomie a konkrétně v jeho případě to s ohledem na historii nezní jen jako marketingová fráze a planý slib. Asi není třeba dvakrát zdůrazňovat, že nejde tak úplně o typického vydavatele.

Veřejná nabídka akcií pomůže firmě růst a přesto si uchová svou kulturu.

Do Devolveru měly v rámci první veřejné nabídky akcií investovat i velké společnosti jako Sony (5 % akcií) a NetEase (8 % akcií). Vedení říká, že se tím Devolver rozhodně nezříká svých kořenů a zásad, ale je to uznání tvrdé práce, kterou odvedli za poslední dekádu. Veřejná nabídka akcií pomůže firmě růst a přesto si uchová svou kulturu.

Společnost byla založena v roce 2009 a zaměstnává přibližně 200 lidí. Momentálně chystá na trh hry jako Shadow Warrior 3, Weird West, Trek to Yomi, Terra Nil nebo The Talos Principle 2.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru