Devolver Digital koupil autory Serious Sama

Devolver Digital koupil autory Serious Sama

Chorvatský Croteam má nového majitele. Obě firmy dlouhodobě spolupracovaly

22. 10. 2020

Společnost Devolver Digital oznámila, že koupila chorvatské studio Croteam, které se proslavilo především díky sérii Serious Sam, ale na kontě má i logickou hru The Talos Principle. Croteam si má zachovat absolutní tvůrčí svobodu, slibuje tisková zpráva.

Obě společnosti v oficiálním prohlášení lákají na budoucí projekty, mezi nimiž najdeme další díly série Serious Sama, The Talos Principle 2 i nové blíže neupřesněné značky. Připomínají také, že spolupracovali už na sérii dřívějších titulů. Posledním společným projektem byl Serious Sam 4, který dorazil na Windows a Stadii koncem září a příští rok se chystá na konzole.

Společnost Devolver Digital sídlí v texaském Austinu a až dosud se specializovala především na vydávání nezávislých her. Pod její křídla ale spadá také nizozemský vydavatel Good Shepherd Entertainment nebo filmová distribuční společnost Devolver Digital Films. Bude nepochybně zajímavé sledovat, zda se v budoucnu firma pokusí získat i další vlastní vývojáře.

Devolver Digital koupil autory Serious Sama

Croteam v kostce

Chorvatské studio sídlí v Záhřebu a založeno bylo v roce 1992. Tým začal jako malá firma, kterou založilo několik kamarádů a dnes zaměstnává přes 40 lidí. Jejich první hrou byl Football Glory pro PC a Amigu inspirovaný sérií Sensible Soccer. Celosvětový úspěch jim ale přinesl až Serious Sam z roku 2001. Samotný Croteam aktivně podporuje další malé nezávislé vývojáře a jejich indie projekty. V rámci takzvaného inkubátoru s dalšími kolegy sdílí kanceláře, technologii i své značky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru