Resident Evil 3, Capcom, Deskový Resident Evil 3 má kampaň dlouhou přes 19 hodin

Deskový Resident Evil 3 má kampaň na víc než 19 hodin

Kooperativní survival horor pro jednoho až čtyři hráče míří na Kickstarter a vyjde příští rok

Zdroj: Steamforged Games
7. 4. 2020
Název: Resident Evil 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 3. 4. 2020

Stále ještě nemáte dost Resident Evilu 3? Anebo možná právě pro jeho kratší délku toužíte po dalším přídavku? Dobrodružství s Jill Valentine můžete prožít i v podobě deskové hry prozaicky nazvané Resident Evil 3: The Board Game, která míří na Kickstarter. Za hrou od společnosti Steamforged Games stojí stejný tým, který dal světu stolní obdobu druhého dílu. Titul samozřejmě opět vzniká ve spolupráci s japonským Capcomem. Kampaň na Kickstarteru by se měla spustit 28. dubna.

Novinka je založena na klasice z roku 1999, která se před pár dny dočkala remaku. Jedná se o kooperativní survival horor pro jednoho až čtyři hráče, který lze hrát prostřednictvím samostatných scénářů, ale i jako dlouhou kampaň slibující zábavu na víc než 19 hodin. Hráči se ujmou populárních postav, jakými jsou Jill Valentine nebo Carlos Oliveira, přičemž se stejně jako v původní hře pokusí prchnout z Raccoon City, které už ovládají nemrtví a hrozí mu zkáza.

Čím déle ve městě zůstanete, tím nebezpečnější bude

Počet nemrtvých v ulicích se bude neustále zvyšovat a autoři tvrdí, že záležet bude na každém rozhodnutí, které učiníme. Stejně jako ve hře musí hráči obezřetně nakládat se svými zdroji. Design navrhl Sherwin Matthews ze Steamforged Games, který o sobě tvrdí, že je obrovský fanoušek ságy. A především pracoval už na deskové verzi Resident Evilu 2.

Společnost Steamforged Games si ústy svého kreativního šéfa a spoluzakladatele Mata Harta pochvaluje, že dělat adaptaci a znovu spolupracovat s Capcomem je privilegium a čest. Společnost je pyšná na svou schopnost převádět videohry do podoby klasických her, ať už deskových nebo karetních. Koneckonců už dříve představila hry podle Dark Souls nebo Horizon Zero Dawn.

Deskovka Resident Evil 3 má překvapit a potrápit i ty nejskalnější fanoušky ságy. A stejně jako v originálu tu samozřejmě budeme prchat před obávaným protivníkem Nemesis, který nám půjde neúnavně po krku. Čím déle v Raccoon City hráči zůstávají, tím nebezpečnější svět bude. Přibývá nepřátel i výzev. Pokud jde o hratelnost, bude samozřejmě novinka vycházet také z Resident Evil 2: The Board Game. Tu se povedlo na Kickstarteru zafinancovat během jediné hodiny. A dosavadní zájem o novinku nasvědčuje tomu, že by se podobný scénář mohl opakovat.

Načasování kampaně na Kickstarteru by vzhledem k vydání remaku stěží mohlo přijít ve vhodnější dobu. Odhaduje se, že deskový Resident Evi 3 vyjde v březnu 2021.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru