Forspoken (Project Athia), Square Enix, Demo Forspoken bylo patrně předčasně odhaleno

Demo Forspoken bylo patrně předčasně odhaleno

Existenci omylem vyzradil japonský PlayStation, k oficiálnímu oznámení by mělo dojít brzy

Zdroj: Square Enix
8. 12. 2022
Název: Forspoken (Project Athia) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 24. 1. 2023

Akční RPG Forspoken od studia Luminous Productions a vydavatele Square Enix snad už skutečně míří ke svému definitivnímu datu vydání, jež bylo stanoveno na 24. ledna 2023. Je tedy nejvyšší čas přesvědčit co nejvíc hráčů, aby se o hru začali zajímat, pokud k tomu nestačily dosavadní ukázky nebo marketingová kampaň. Tu nyní podle dalšího z úniků těsně před vyhlašováním The Game Awards doplní i vydání zkušební verze.

Zatímco PlayStation včera oznámil, že 9. prosince našeho času bude uvedeno nové 11minutové video s gameplay záběry ze hry, japonský účet PlayStationu na Twitteru však zašel ještě trochu dál. O tom, že prozradil něco, co zatím nemělo být známo, ostatně svědčí samotné smazání inkriminovaného tweetu. Internetu nicméně nic neunikne, a tak jej zachytil například japonský web Gematsu. Japonské sdělení bylo podobné jako v angličtině, bylo však doplněno dosti výmluvným obrázkem s nápisem „Demo Announcement Trailer“.

Demoverze Forspoken zatím potvrzena nebyla a ani se o její existenci nemluvilo. V tuto chvíli každopádně neznáme bližší detaily, například kdy bude dostupná nebo co nabídne a jaký bude rozsah. Smazaný tweet nicméně nasvědčuje, že oznámení dema je na spadnutí. Vzhledem k dnešnímu či spíš zítřejšímu konání The Game Awards se samozřejmě nabízí, že by mohlo k oficiálnímu oznámení dojít právě na této akci, další možností pak je, že si ho nechávají až na zítřejší večer, kdy budou představeny již zmíněné nové gameplay záběry. Tak jako tak se odpověď patrně dozvíme velice brzy.

Forspoken, které jsme od června 2020 znali pod názvem Project Athia, bylo oficiálně oznámeno v březnu 2021 během prezentace Square Enix. Hra měla původně vyjít letos v květnu a později v říjnu. Datum 24. ledna 2023 by nicméně mělo být již finálním. Více o hře si můžete přečíst v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru