Polda 7, Zima Software, Demo české adventury Polda 7 je za dveřmi

Demo české adventury Polda 7 je za dveřmi

Podívejte se na první obrázky ze zkušební verze. Bude ukrývat tajné heslo k soutěži

Zdroj: Zima Software
12. 12. 2020
Název: Polda 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 4. 2022

Ježíšek letos nepřijde 24. prosince, ale už o čtyři dny dříve. Ne, vážně, alespoň z pohledu fanoušků českých komediálních adventur. Programátor a producent Petr Svoboda totiž oznámil, že 20. prosince vyjde demo Poldy 7. Zkušební verze pro Windows bude samozřejmě k dispozici zcela zdarma.

“V jejím rámci bude mít hráč možnost odehrát první scénu, která bude v plné verzi sloužit jako tutoriál. Ale v demoverzi si ji bude moct zahrát bez nápovědy,” uvedl Petr Svoboda. Následně bude možné prozkoumat několik dalších scén ze hry. Ba co víc, pozorní hráči mohou prostřednictvím dema dokonce něco vyhrát. Musí si ale zahrát na detektiva podobně jako hlavní hrdina.

Vlastní karikatura ve hře pro vítěze

“V těchto pozadích bude ukryto tajné heslo, se kterým bude spojena soutěž. Kdo z hráčů najde heslo jako první, vyhraje hlavní cenu této soutěže. Tou bude umístění jeho karikatury v síni slávy v plné verzi Poldy 7,” prozradil Petr. Další hráči se pak mohou těšit na limitovanou edici hry nebo hrací karty. A i kdybyste nepatřili mezi úplně nejrychlejší, nemusíte věšet hlavu. “Všichni, kdo heslo najdou do 31. ledna, budou zařazeni do slosování o další dvě limitované edice hry Poldy 7,” dodal Petr Svoboda.

Samozřejmě nás zajímalo, jak bude demo vypadat a na co se můžeme těšit. Zatím nechceme víc slibovat, ale už v tuto chvíli pro vás máme pár screenshotů, které nám Petr poskytl jako ochutnávku.

Autoři kromě toho plánují také mini seriál na YouTube o tom, jak nový díl Poldy vzniká. Řešil by se v něm nejen vývoj, ale také grafika, animace nebo dabing. Mohlo by vzniknout asi šest až sedm dílů, naznačil Petr. Deník by mohl vycházet jednou za měsíc či dva.

Samotného Poldu 7 není asi třeba zdlouhavě představovat, věnovali jsme se mu na webu opakovaně. Sedmý díl vzniká s pomocí fanoušků. V crowdfundingovém kampani platformě Hithit se autorům povedlo vybrat přes 1,4 milionu korun, původně přitom žádali o 400 tisíc. Vrací se samozřejmě Luděk Sobota i další populární dabéři. Vývoj hry měl autorům trvat přibližně rok a půl a Poldu 7 mají v plánu vydat před Vánoci 2021. Polda 7 by měl mít podobnou grafickou stylizaci jako šestka, ale bude prý obtížnější.

Poldu a jeho vývoj můžete sledovat na oficiálním webu a na Facebooku. Petr Svoboda byl naším hostem ve Vortexu #127 letos v červenci a ve Vortexu #84 loni v květnu. O hře Polda 7 jsme si povídali i v textovém rozhovoru.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru