Mafia II: Definitive Edition, 2K Games, Definitivní edice druhé a třetí Mafie se dočkaly updatu

Definitivní edice druhé a třetí Mafie se dočkaly updatu

Patche mají řešit problémy s frameratem Mafie II na PS4 a vrátit vyšší rozlišení do Mafie III

Zdroj: 2K
19. 6. 2020
Název: Mafia II: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2020

Hry Mafia II a III v definitivní edici nebyly navzdory svému názvu při vydání zrovna v optimální kondici. Platilo to zejména pro konzolové verze. V případě druhého dílu jsme si i my stěžovali na problematický framerate, glitche, nevyvážený zvuk a další chyby, které se projevovaly zejména na PS4, respektive paradoxně především na výkonnějším modelu PS4 Pro. Mafia III pak zcela nepochopitelně přišla po updatu na definitivní edici o specifickou podporu výkonnějších konzolí a najednou nabízela stejné rozlišení a grafiku jako základní PS4 a Xboxu One.

Společnost 2K se včera pochlubila, že vydala netrpělivě očekávané patche. Začneme s Mafií II. Ikona 2K účtu už by neměla omylem zůstávat zobrazená i ve hře, jak se občas stávalo. Byl optimalizován výkon na PS4 i odstraněn problém s trofejí, kterou nebylo možné odemknout. Zlobit by už nemělo ani ozvučení, jehož hlasitost a kvalita byla silně nevyvážená. U trojky jen oficiální zpráva vágně zmiňuje grafická vylepšení pro PS4 Pro a Xbox One X a další opravy chyb. Mělo by se ale jednat o návrat vyšších rozlišení, o které hra přišla a 2K se už dříve zavázali po kritice hráčů tento problém napravit.

Z 900p zpátky na 1728p

Možná si ještě vzpomenete, že Mafia III: Definitive Edition “omylem” vrátila rozlišení na PS4 Pro a Xboxu One X na hodnotu 900p typickou pro základní konzole, zatímco původně rychlejší systémy zvládly rozlišení 1440p, respektive 1728p. Hra přišla také o podporu HDR. Rozlišení kolísá u jednotlivých konzolí rovněž v případě Mafie II, ale tam nedošlo logicky k žádnému snižování, protože každá aktuální konzole nabízí vyšší kvalitu než starý Xbox 360 a PS3, kde Mafia II vyšla původně. Konkrétně to znamená, že hra nabízí 1800p na Xboxu One X, 1440p na PS4 Pro, 1080p na PS4 a 900p na Xboxu One.

Zatím nemáme k dispozici podrobné zkušenosti, zda skutečně představené opravy vyřešily všechny zmíněné problémy, na které si hráči právem stěžovali. Doufejme, že ano. Oběma hrám jsme se věnovali ve zhodnocení, kde jsme probrali i nejpalčivější technické problémy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru