Deathloop od autorů Dishonored vyjde až příští rok

Deathloop od autorů Dishonored vyjde až příští rok

Hra měla být launchovou hrou PlayStationu 5. Čekat budeme zřejmě až do léta

Zdroj: Bethesda
19. 8. 2020

Vývojáři z Arkane Studios, konkrétně pak z centrály ve francouzském Lyonu, odkládají svoji připravovanou akci Deathloop. Hra byla představena na loňském veletrhu E3 a slibuje poměrně zajímavý koncept, kdy oba hlavní hrdinové – nájemní vrazi – zůstanou uvěznění v časové smyčce. Co je zajímavé, hra míří vedle PC už jen na PlayStation 5 a měla novou konzoli doprovodit do obchodů. Tak se ovšem nestane a Deathloop podle nových informací dorazí až v polovině příštího roku.

„Učinili jsme rozhodnutí, odsunout vydání Deathloop až na druhé čtvrtletí roku 2021. Chceme doručit hru s rukopisem Arkane Studios, s níž se v novém stylizovaném světě dostanete na místa, která jste ještě neviděli,“ říkají vývojáři na úvod tiskové zprávy. Jako důvod odkladu pak uvádí snahu zajistit všem zaměstnancům lyonské pobočky bezpečí před stále probíhající pandemií koronaviru, což s sebou ale přináší překážky v podobě práce na dálku. „Zjistili jsme, že zaručit skvělý zážitek, vyladit všechny nedostatky a udržet kvalitu na úrovni her od Arkane, si zkrátka vyžaduje víc času,“ vysvětlují vývojáři. Děkují rovněž za vlnu podpory, kterou od fanoušků obdrželi a slibují, že výsledkem jejich prodlouženého snažení bude skvělá hra.

Ve skutečnosti ale řada komentářů poukazuje na to, že spoustu her bývá oznamováno až příliš brzy a vývojáři tím pádem nejsou schopní přesně určit, zda slíbený termín vydání stihnou, či nikoliv. To může být i případ Arkane, kteří rozhodně nepatří k největším týmům a hra, byť graficky velmi stylizovaná, působí poměrně komplexně. Jak už bylo uvedeno výše, v Deathloop se vžijete do role dvou nájemných vrahů, kteří se musí popasovat s časovým paradoxem. Opakující se smyčka událostí pak přinutí Juliannu a Colta, aby se pokusili celý problém vyřešit, oba assassíni ale mají na celou záležitost odlišný pohled. Zatímco Julianna dělá všechno proto, aby se na současné situaci nic nezměnilo, Colt tuší, že by mohl smyčku rozbít zlikvidováním své sokyně. Vše se navíc odehrává v kulisách, které svým zpracováním a možnostmi působí jako velmi lákavý mix Dishonored a Prey, na kterých pracovalo studio Arkane dříve.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru