Dead Rising Deluxe Remaster, Capcom, Dead Rising se vrací s Deluxe Remasterem

Dead Rising se vrací s Deluxe Remasterem

Frank West se opět vrhá do zombie řezby. Capcom láká na grafiku, hráče zaráží dabing

Zdroj: Capcom
27. 6. 2024
Název: Dead Rising Deluxe Remaster Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 19. 9. 2024

Fanoušci zombie akce a řežby Dead Rising zatím stále musí čekat na pokračování, jelikož posledním dílem nadále zůstává Dead Rising 4 z roku 2016. V roce 2018 byl sice oznámen pátý díl, ale ještě téhož roku byl zrušen, a i když jsme z něj mohli něco málo vidět, další hru zatím nevyhlížíme. Společnost Capcom se nicméně rozhodla vrátit až k počátku série do roku 2006, kdy vyšel první díl, jeho remaster právě připravuje. Přesněji řečeno Dead Rising Deluxe Remaster, též stylizovaně DRDR, s Frankem Westem v hlavní roli.

O hře jako takové toho zatím mnoho nevíme, kupříkladu nebyly upřesněny ani konkrétní „moderní platformy“, na něž má Dead Rising namířeno. Dá se však předpokládat, že půjde o PC, PlayStation 5 a Xbox Series – čistě pro zajímavost se však hodí doplnit, že první díl už v roce 2009 obdržel pozměněnou předělávku pro Nintendo Wii. První Dead Rising původně vyšel pro Xbox 360, až v roce 2016 u příležitosti 10. výročí pak zamířil v HD verzi i na PC, PlayStation 4 a Xbox One. A nyní, v roce 2024 přichází vylepšené vydání se zbrusu novým vzhledem, hlásá Capcom v krátkém oznamovacím teaseru.

Nynější nová podoba hry skutečně vypadá „deluxe“ a rozdíly mezi verzemi a především vzhledem Franka Westa v původní hře a traileru nelze přehlédnout. Grafika doznala značného vylepšení, což dokazuje zde prezentovaná scéna ve vrtulníku nad Willamette Mall, změna se však podle všeho netýká jen vzhledu. Jak řada fanoušků poukazuje v komentářích a diskuzích, zdá se, že Frank West obdržel další hlas a že si roli nezopakuje Terence J. Rotolo. To by potenciálně mohlo naznačovat i možnost nového obsahu a rozšíření hry, ale to jsou zatím jen spekulace, což se týká i samotného přeobsazení.

Více informací o tom, co Dead Rising Deluxe Edition nabídne, bychom se od Capcomu měli dozvědět v dohledné době. K vydání by nicméně mělo dojít ještě letos.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru