Digital Combat Simulator (DCS World), DCS World nabízí novou kampaň jako z Ace Combatu

DCS World nabízí novou kampaň jako z Ace Combatu

Rising Squall má vlastní svět i estetiku. Hudební doprovod složil Keiki Kobajaši z Project Aces

Zdroj: Inverted
1. 2. 2021
Název: Digital Combat Simulator (DCS World) Vývojář: Žánr: Datum vydání: 17. 10. 2008

Začátkem prosince vyšla letecká akce Project Wingman, která se inspirovala sérií Ace Combat. Pokud byste chtěli nášup, ale současně vyhlížíte něco komplikovanějšího, máme pro vás zajímavý tip. Simulátor DCS World od Eagle Dynamics se dočkal nové neobvyklé kampaně od third party týmu Inverted. Rising Squall se má hrát jako DCS World, ale svým příběhem, stylizací i světem připomínat Ace Combat.

Soundtrack zkomponoval japonský skladatel Keiki Kobajaši, který na hudbě k Ace Combatu pracoval od čtvrtého dílu až do tohoto posledního

Autoři slibují, že novinka se nezpronevěří simulaci, ale nabídne současně začátečníkům možnost snáze se dostat do hry nebo obejít některá její omezení. Atmosféru má podpořit profesionální dabing i řízný hudební doprovod. Soundtrack zkomponoval japonský skladatel Keiki Kobajaši, který na hudbě k Ace Combatu pracoval od čtvrtého dílu až do tohoto posledního. Vývojáři nás přitom vezmou do světa, který připomíná ten náš, ale má vlastní geopolitické uspořádání podobě jako Strangereal v Ace Combatu.

K slavné sérii od Bandai Namco odkazuje také způsob vyprávění, brífinky a kreslené předěly v podobě komiksů mezi jednotlivými misemi. Povědomá vám určitě bude i estetika strojů s jejich unikátními polepy přesně v duchu série Ace Combat. Podle autorů má jít o bezprecedentní zážitek, který nabídne simulaci DCS i náboj Ace Combatu.

Vývojáři ale chtějí hráčům na rozdíl od hardcore DCS modulů vždy podat pomocnou ruku. Součástí kampaně jsou tak třeba checkpointy a možnost vrátit čas nazpět, pokud jste sestřeleni nebo havarujete. Nikdy byste se také neměli ztratit, protože vás vždy hra informuje, co máte dělat.

V podání Inverted mají být kampaně DCS přístupnější a zábavnější. Chtějí, aby fanoušci jiných akčnějších titulů vyzkoušeli DCS, povýšili své umění pilotáže na novou úroveň a současně dostali servis a napětí, na které jsou zvyklí. To znamená víc filmového pojetí. Hráči se chopí pilota-nováčka, který bojuje ve světě, jenž sužuje energetická krize. Je to alternativní realita s vlastními národy a zeměmi.

Kampaň Rising Squall se prodává za 20 dolarů v e-shopu DCS World a není kompatibilní se Steam verzí. Musíte ale vlastnit dvě další rozšíření – letoun F/A-18C Hornet a mapu Persian Gulf. Modul Supercarrier s letadlovou lodí není zapotřebí, ale je doporučený.

Více podrobností o Rising Squall, včetně podrobností o příběhu, světě, jeho historii i samotném protagonistovi najdete na oficiálním webu kampaně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru