Dbrand se vrací s bočnicemi pro PlayStation 5

Dbrand se vrací s bočnicemi pro PlayStation 5

Šach mat, právníci, vzkazuje výrobce. Bočním panelům uřízl rohy a o celé situaci vtipkuje

Zdroj: Dbrand
19. 10. 2021

Včera jsme vás informovali o vývoji kolem společnosti Dbrand, která se začátkem letošního roku rozhodla prodávat černé bočnice k PlayStationu 5. Nebyla první, kdo se o něco takového pokusil, na rozdíl od ostatních ale v únoru tvrdila, že je její produkt zcela legální a dokonce vyzvala, ať ji někdo zkusí zažalovat. O osm měsíců později prodej bočnic skončil na příkaz ze strany Sony, výrobce konzole a subjektu, který měl přijít k újmě kvůli porušení autorských práv. Dbrand ale ve svém vyjádření na Redditu naznačil, že ukončení prodeje je jen dočasné a svou argumentaci postavil na tom, že Sony ve skutečnosti žádné schválené patenty nemá, což má být údajně i překážka v tom, proč se už barevné bočnice neprodávají oficiálně. Bez delšího váhání proto Dbrand vrací bočnice do prodeje, činí však jednu důležitou designérskou změnu a z celého případu si na produktové stránce bočnic Darkplates 2.0 dělá legraci.

Onou změnu je seříznutí rohů bočních panelů, které se staly ještě před uvedením konzole terčem poměrně ostré kritiky. Dbrand zároveň přidává průduchy v místech, kde se nachází chladič a tvrdí, že díky tomu se nebude celá konzole tak zahřívat. Na dynamické webové stránce pak všechny změny komentuje s otevřenými odkazy na probíhající spor se Sony a tvrdí, že tým jejich právníků dal japonskému gigantovi šach mat. „Představte si, že jste společnost s obratem 15 000 000 000 000 jenů, která utratila malé jmění za návrh konzole nové generace. Soukromá společnost vedená roboty z ní udělá černou. Svět se raduje. Vy se vztekáte,“ popisuje Dbrand příběh vzniku černých bočnic. „Pod výhružkami od právníků museli tihle roboti změnit design svých Darkplates… a tím i financovat náklady na svou obhajobu,“ dodává pak Dbrand a naráží na podstatný zásah do podoby svých bočních panelů. Zda to bude stačit, aby výrobce předešel dalšímu nařčení ze strany Sony, není v tuto chvíli jednoznačné, Dbrand ale opět tvrdí, že díky této změně je vše zcela legální a prodeji již nemůže nic bránit.

„Máte vůbec představu, kolik právníků jsme museli kontaktovat, než jsme našli ty, kteří by se ochotně ujali případu Darkplates,“ ptá se pak Dbrand v závěru prezentace nových bočnic. A hned také odpovídá: „Odpověď leží na dně jezera Ontario. Ukázalo se, že naši právníci zvládnou buďto obvinění z vraždy, nebo spis o Darkplates, nikoliv obojí. Do konce roku možná skončíme ve vězení s maximální ostrahou, ale váš PlayStation bude mít alespoň nenapadnutelně originální design,“ zlehčují situaci zástupci společnosti ve svém poděkování Sony. V závěru pak ještě upozorňují na výjimečné balení, pro které najali nové designéry, když ti předchozí odletěli na Mars, a připomínají, že je možné měnit také podobu prostředního panelu konzole či jejích barevných LED proužků po stranách. „Pošlete nám kdyžtak další příkaz k zastavení činnosti, kdybychom se mýlili [že tyto věci nejsou chráněné dalšími čerstvě schválenými patenty],“ končí Dbrand.

Pokud byste si chtěli bočnice koupit, máte samozřejmě na výběr z obou variant pro diskovou i digitální verzi konzole a volitelně můžete přidávat i polep prostředního panelu či zmiňované světelné pásky. Základní bočnici lze pořídit už za 60 dolarů, polep na prostřední část konzole pak vyjde na dalších 10 dolarů navíc. Musíte však myslet jednak na dopravu – Dbrand do Evropy přímo nezasílá – a hlavně na skutečnost, že mají být várky pro listopad a prosinec již vyprodané. Ať už jde jen o reklamní tahák, nebo skutečný stav věci, nejbližší termín dodání by byl až leden příštího roku.

Sony k obnovenému prodeji nových bočnic dosud nevydala žádné prohlášení.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru