World of Warcraft, Blizzard Entertainment, Datadisk k WoW je nejrychleji prodávanou PC hrou všech dob

Datadisk k WoW nejrychleji prodávanou PC hrou všech dob

Rozšíření Shadowlands překonalo i Diablo III. MMO od Blizzardu rozhodně neztrácí dech

Zdroj: Blizzard
9. 12. 2020
Název: World of Warcraft Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 23. 11. 2004

Pokud snad někdo pochyboval o tom, zda je MMO World of Warcraft od Blizzardu i 16 let po vydání základní hry stále populární, tady má jednoznačnou odpověď. Nejnovější datadisk Shadowlands se stal nejrychleji prodávanou PC hrou všech dob. Jen v den vydání se prodalo přes 3,7 milionu kopií expanze, na kterou fanoušci čekali od roku 2018, kdy vyšel Battle for Azeroth.

Rozšíření Shadowlands  mělo premiéru 23. listopadu a společnost Activision Blizzard podle výkonného ředitele Bobbyho Koticka rozhodně neplánuje tuhle značku utlumit. Právě naopak. Podpora by se měla ještě rozšířit poté, co se ke hře připojili mnozí (staro)noví hráči s loňským vydáním World of Warcraft Classic. Počet předplatitelů se tehdy zdvojnásobil.

Už začátkem listopadu se Blizzard pochlubil, že Shadowlands mají více předobjednávek než jakýkoli jiný datadisk k WoW v historii.

Šlo prý o nejvyšší čísla za posledních 10 let. A tato vysoká čísla si hra udržela i do vydání datadisku. Hráči strávili v Azerothu více času než ve stejném období během uplynulé dekády. Na Shadowlands i proto údajně pracoval dosud nejširší tým vývojářů, aby naplnil vysoká očekávání fanoušků, která do 8. velkého datadisku vkládali.

Už začátkem listopadu se Blizzard pochlubil, že Shadowlands mají více předobjednávek než jakýkoli jiný datadisk k WoW v historii. Zájem hráčů byl prý mimořádný. Activision Blizzard také prozradil, že World of Warcraft je jednou z mála značek vedle Call of Duty v jeho portfoliu, která dokáže vygenerovat každoročně příjmy přesahující jednu miliardu dolarů.

Pokud by vás zajímalo, jaká PC hra dosud držela titul pro tu nejrychleji prodávanou, nemuseli byste chodit daleko. Bylo jí totiž Diablo III rovněž od Blizzardu, které v den vydání prodalo 3,5 milionu kopií. Blízko se dostaly i starší datadisky k WoW. Cataclysm za první den prodal 3,3 milionu kopií a Wrath of the Lich King 2,8 milionu kopií.

Samozřejmě byste našli i další rekordní launche. Třeba strategii Total War Saga: Troy si za prvních 24 hodin stáhlo víc než 7,5 milionu lidí. Ale hra byla k dispozici zdarma na Epic Games Storu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru