Dan Houser odhalil první projekty po odchodu z Rockstaru

Dan Houser odhalil první projekty po odchodu z Rockstaru

Spoluautor GTA láká na dva nové světy, postavy a lore. Zpracování byste si ale zřejmě netipli

Zdroj: Absurd Ventures
30. 11. 2023

Je to jen několik dní, kdy herní média připomínala existenci studia Absurd Ventures. V roce 2021 jej založil veterán z Rockstaru Dan Houser, kterého si hráči automaticky spojují se sérií GTA, ale také hrami jako Red Dead Redemption, Bully nebo Max Payne 3. Důvodem, proč se jméno již dva roky fungujícího studio objevilo na stránkách herních magazínů, byl objev španělského webu BeGeek, že se k Houserovi v uplynulých měsících připojili minimálně dva další významní veteráni z Rockstaru – Lazlow Jones a Michael Unsworth – kteří rovněž zastávali vysoké pozice u zmíněných her a významně se podíleli na jejich úspěchu. To hráčům vlilo optimismus do žil a s ještě větším napětím jsme všichni společně čekali na oznámení, co v Absurd Ventures vlastně vzniká. Teď už to víme, alespoň tedy na úrovni názvu prvních dvou projektů a jejich krátkého popisu, patrně byste si ale netipnuli jejich žánrové zasazení.

Jak odhaluje tweet vývojářů z včerejšího večera, projekty nesou název A Better Paradise a American Caper. Na první pohled dvě nové značky a v podstatě bez náznaků, o co půjde. Pokud bychom doplnili, že první zmiňovaná bude zpracována jako 12dílná audiosérie a druhá jako grafická novela, možná užuž ztrácíte zájem, ale vydržte. Ačkoliv nepůjde o ryze herní projekty, Absurd Ventures chtějí prostřednictvím těchto dvou projektů vytvořit dva zajímavé světy, ustavit lore i postavy, a také s ohledem na přijímání tradičních herních vývojářů do nich zasadit i očekávané videohry. Také popis obou projektů zní vcelku zajímavě, byť jde zatím skutečně jen o hrubý nástřel věcí budoucích.

„American Caper se soustředí na dvě normální, těžce poškozené americké rodiny ve světě zkorumpovaného byznysu, neschopné politiky a zpackaného zločinu,“ zní anotace pro jeden z projektů. Lidé z Absurd Ventures pak oznamují, že vše odstartuje grafickou novelou, pod kterou se coby výtvarník podepíše komiksový kreslíř Simon Bisley. Co se týče projektu A Better Paradise, zde Absurd Ventures slibuje existencionální thriller odehrávající se v blízké budoucnosti, který bude vydáván ve formě 12 zvukových epizod, s jejichž přípravou pomůže renomovaná společnost Q-CODE Media. Snažit se odtušit cokoliv dalšího, není ve finále možné, sami lidé z Absurd Ventures ale upozorňují, že tohle je skutečně jen začátek.

Smyslem obou projektů, které by měly být již brzy představeny detailně, má být představení obou světů a patrně i vytvoření podhoubí, ze kterého by mohly časem vyrašit skutečné hry. Na druhou stranu ale upozorňujeme, že lidé kolem Dana Housera jsou extrémně opatrní a prozatím neslibují nic velkolepého. Dá se rovněž očekávat, že případná velká hra automaticky nepůjde proti GTA, takže i očekávání tímto směrem radno krotit. Ve finále jsme ale i my rádi, že došlo alespoň k tomuto drobnému poodhalení a nastavení vize, kterou nyní budou v Absurd Ventures plnit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru