Forza Horizon 5, Xbox Game Studios, Další zdroje mluví o zasazení Forzy Horizon 5 do Mexika

Další zdroje mluví o zasazení Forzy Horizon 5 do Mexika

Na novináře Jeze Cordena navazuje Jeff Grubb. Novou lokaci považují za hotovou věc

Zdroj: Microsoft
4. 5. 2021
Název: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2021

Na konci loňského roku mluvil novinář Jeff Grubb o eventualitě, že by dosud nepředstavená Forza Horizon 5 mohla vyjít dřív než Microsoftem oficiálně komunikovaná Forza Motorsport. Vývojáři ze studia Turn 10 se mají podle jeho slov nacházet v divné situaci a právě ono narušení cyklického střídání velké Forzy s Forzou Horizon by mělo být aktuálně na stole. Grubb šel ale ještě dál a tvrdil, že Forza Horizon 5 může vyjít už letos, což se i s ohledem na tři roky od vydání dosud posledního dílu jeví jako klidně možné. Po půlročním tichu pak Grubb spolu s novinářem Jezem Cordenem z Windows Central opět zmiňují FH5 a svorně tvrdí, že ji vývojáři z Playground Games zasadili do Mexika.

Spekulace rozvířil Corden už předminulou sobotu, kdy tweetoval krátký příspěvek o tom, ktrak by chtěl někdy navštívit Mexiko. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že si jen připravoval plány na chvíli, až bude možné opět cestovat, jeho přímé spojení s Windows Central a zákulisními informacemi od Microsoftu rychle rozběhly linku o Forze Horizon 5. Ostatně, vlastní článek na zmiňovaném webu upřesňuje, co měl Cordenův tweet znamenat a s odvoláním na vlastní důvěryhodné zdroje Windows Central domněnku o mexickém zasazení potvrzuje. Na to navázal i Jeff Grubb, který se podle svých slov začíná učit španělsky a na něco se připravuje.

Dál o náznacích ohledně FH5 mluvil v podcastu Iron Lords, kde blíže celou situaci vysvětlil. „Začněme Forzou a mexickou vlajkou, co to asi tak znamená,“ začal blok o spekulacích a „zaručených zprávách“ ohledně her pro Xbox. „Vždycky se spekulovalo o Japonsku, že ano? Dokonce jsem snad i před nějakou dobou obdržel falešné screenshoty, které jsem ale nikdy nesdílel, protože jsem si nemyslel, že by japonské zasazení bylo skutečné,“ říká Grubb dál a pravděpodobně tím rozmetává naděje početné skupiny hráčů, která se užuž viděla na japonských ostrovech. „Nijak moc jsem se tím ale nezabýval, chtěl jsem prostě počkat, s čím [vývojáři] přijdou, jenže pak jsem viděl Jeze a ihned poté několik dalších zdrojů, až mi to došlo,“ dodává Grubb a sám rovněž potvrzuje, že jde o Mexiko.

Po Spojených státech, Francii s Itálií, Austrálii a poslední Velké Británii se tak pravděpodobně přesuneme zpět na západ, konkrétně do Střední Ameriky a budeme se moci opět trochu vzdělat v tom, jak vypadají silnice se slaví v Mexiku. Neočekáváme výraznou změnu konceptu, ovšem nové prostředí, vozový park a mexická specifika by mohla propůjčit hře velmi osobité kouzlo a nabídnout hráčům zase trochu jiný zážitek. Tak jen, aby to byla pravda a abychom už co nejdřív měli jasno…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru