Star Wars: Eclipse, Lucasfilm Games, Quantic Dream, Další zdroje mluví o Hvězdných válkách od Quantic Dream

Další zdroje mluví o Hvězdných válkách od Quantic Dream

Hra prý bude akčnější a nabídne otevřený svět. Na jeden z článků dokonce vývojáři reagovali

Zdroj: ilustrační foto, Electronic Arts
21. 9. 2021

Už na konci minulého týdne se začala přetřásat spekulace, že vývojáři ze studia Quantic Dream podepisují dohodu s Disney a jejich další titul bude zasazený do světa Hvězdných válek. S informací přišel francouzský youtuber Gautoz, na kterého následně v pozitivním duchu reagoval známý insider Tom Henderson, který v uplynulých měsících podával poměrně přesné informace o sériích Call of Duty a Battlefield. Na možnosti, že se autoři her jako Detroit, Beyond či Heavy Rain vypraví trochu jiným směrem, navíc nebylo nic neuvěřitelného a nyní se zdá, že tým designéra Davida Cage skutečně vyrazil do vesmíru. Zprávu postupně komentovalo i několik dalších herních magazínů, včetně Kotaku či DualShockers a objevily se i další detaily od zdrojů nezávislých na původní zprávě. Co víc, článek druhého zmiňovaného magazínu pak obdržel i srdíčko od správců oficiálního twitterového účtu Quantic Dream, což sice nemusí mnoho znamenat, ale ve světe videoher se zřejmě nic neděje bez důvodu.

Pojďme ale k novým detailům – jako první se k možnosti Hvězdných válek od Quantic Dream vyjádřili redaktoři DualShockers, kteří spekulaci doplnili o časový údaj. Na hře se má podle jejich zdrojů pracovat už 18 měsíců, nutně to ale nemusí znamenat, že je titul necelé dva roky v produkční fázi. Je pravděpodobné, že námluvy s Disney probíhaly delší dobu a podle DualShockers skončila predprodukční fáze teprve před několika měsíci. To by znamenalo, že bez přihlédnutí na množící se spekulace nebudou mít vývojáři z Quantic Dream pro hráče žádné bližší informace ještě dlouhou dobu, když dokončení téměř jistě není ani na dohled.

Další informace pak přináší Kotaku, které sebevědomě potvrzuje, že všechny dosavadní spekulace jsou zcela přesné. „Od třetího nezávislého zdroje jsme slyšeli o stejných plánech. Quantic Dream skutečně pracuje na Hvězdných válkách, a to přibližně rok a půl,“ říkají redaktoři zmiňovaného magazínu. Dodávají navíc, že by hra neměla být tak založená na quick time sekvencích a uplatnit tradičnější akční hratelnost. „Možností je i také otevřený svět a multiplayerové funkce,“ dodává Kotaku a překládá možné obrysy nové hry Quantic Dream. Změna v porovnání s předchozí produkcí by tak byla v souladu s předchozími vyjádřeními designéra Davida Cage, který mluvil o hledání nových způsobů, jak vyprávět interaktivní příběhy, a zamíchat do všeho trochu akce nemusí být na škodu. Ani po odhalení dalších detailů ale pochopitelně nelze mluvit o budoucím projektu nikterak konkrétně a zůstává na vývojářích, co o hře poví.

Momentálně totiž nechtějí nad rámec popisované reakce na sociálních sítích nic komentovat, případně odkrýt, kdo bude za projekt zodpovědný. Zda pobočka v Paříži, Montréalu, nebo obě společně, jak při založení zámořského studia mluvili zástupci Quantic Dream. Na vše je očividně ještě spoustu času, příslib ale aktuální spekulace nesou poměrně značný.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru