Další vývoj série Hitman si bere pauzu

Další vývoj série Hitman si bere pauzu

Vývojáři z IO Interactive se soustředí na Jamese Bonda. Agent 47 se ale určitě vrátí

Zdroj: IO Interactive
14. 3. 2023

Na konci ledna přejmenovali vývojáři z dánského studia IO Interactive novou trilogii Hitman na World of Assassination, aby formálně spojili všechny tři díly, resp. jejich obsah, a symbolicky završili své šestileté úsilí. Zůstala po nich patrně ta nejlepší a nejpropracovanější kolekce misí a příběhů, které mohli hráči prostřednictvím Agenta 47 významně ovlivnit a projít jimi v duchu toho nejsandboxovatějšího sandboxu. Všechno tohle úsilí nicméně směřovalo i do bodu, ve kterém si budou moci vývojáři trochu odpočinout a přesměrovat své úsilí směrem k jiným projektům, což v rozhovoru pro britský Eurogamer potvrdil šéf kreativního oddělení IO Interactive Christan Elverdam i CEO Hakan Abrak.

Rozhovor je součástí podcastu zmíněného portálu a na ploše jedné hodiny toho zaznělo opravdu hodně. Rozebírala se historie studia i série Hitman, snaha vydat se trochu jiným směrem s dvěma díly hry Kane & Lynch, stejně jako interní restart vývojových procesů a návrat k holohlavému agentovi v době, kdy IO Interactive ukončovalo svou spolupráci se Square Enixem. Teď nicméně stojí vývojáři na křižovatce, i když by bylo přesnější říct, že jim ve skutečnosti už padla zelená a z ulice jménem Hitman zamířili k novému online fantasy RPG a hlavně k Bondovi. Právě přípravy oznámené, ale blíže ještě nepředstavené akce s agentem jeho veličenstva, totiž plně vytěžují celý vývojový tým a Hitman musí po vydání rozšíření Freelancer vyčkávat v pozadí na svou další misi.

Na rozdíl od situace, kdy mezi vývojem prvního a druhého nového Hitmana stáli nad propastí kvůli zmíněnému rozchodu se Square Enixem, jsou podle Elverdama v úplně jiné pozici. „Teď už nejde o přežití. Jde o to, abychom roztáhli křídla i s dalšími tituly. Hitman bude vždycky provázaný s IO Interactive, ale už dříve jsme dělali jiná IP,“ řekl Elverdam a zmínil oba výše uvedené projekty jako něco, k čemu se nyní společnost upíná. Dodává také, že situace je pro studio nyní tak dobrá, že se údajně musí ptát sám sebe, jestli je to všechno pravda, faktem ovšem zůstává, že nová trilogie s Hitmanem byla velmi úspěšná a díky chytrému designu může žít opravdu dlouho. Proto hodlají s Hitmanem stále trochu experimentovat a zkoušet nové věci, které pak uplatní v dalších projektech, což zní jako slibný plán a něco, co by mohlo skutečně fungovat.

„V tuhle chvíli je ale velká hra ze série Hitman u ledu,“ dodává však Elverdam, aby nevyvolal v hráčích falešná očekávání. Hra s Jamesem Bondem vyžaduje opravdu velkou pozornsot, bez ohledu na tři samostatně fungující pobočky IO Interactive, a naznačuje, že příští desetiletka může být pro studio trochu jiná.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru