Hyper Scape, Ubisoft, Další podrobnosti o free-to-play akci Hyper Scape

Další podrobnosti o free-to-play akci Hyper Scape

Battle royale střílečka od Ubisoftu nechá diváky na Twitchi přímo ovlivňovat dění ve hře

Zdroj: Ubisoft
30. 6. 2020
Název: Hyper Scape Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Včera odpoledne Rod Breslau na Twitteru prozradil, že Ubisoft chystá novou futuristickou first person battle royale akci nazvanou Hyper Scape. Na novinku od studia Ubisoft Montreal měl vydavatel začít lákat pod kódovým označením Prisma Dimensions, a tak se také stalo. Půjde o free-to-play titul pro PC i konzole, který co nevidět vstoupí do uzavřeného testu a plná verze má vyjít 12. července.

Sázka na riskantní kartu

Nyní už máme k dispozic další podrobnosti. Ubisoft spustil teaser stránku fiktivní společnosti Prisma Dimensions a láká nás na představení Hyper Scape, k němuž má dojít 2. července. Na internet se dostaly také nové artworky, díky nimž si můžeme udělat lepší představu o stylizace zdejšího světa. I když půjde o free-to-play projekt, má mít podle insiderů parametry AAA hry, zřejmě tak není naivní očekávat, že Ubisoft se pokusí zaútočit na stávající rivaly s intenzitou Apex Legends.

Dlužno dodat, že na tomto poli začíná být poměrně těsno. Nehledě na veterány jako Fortnite a PUBG se do žánru battle royale snaží pravidelně pronikat menší studia i velcí vydavatelé. Štěstí už na tomto poli zkoušejí i populární série jako Call of Duty nebo Battlefield. Ne všichni přitom odcházejí tak nadšení, jako když na toto kolbiště vstupovali.

Začali se také ozývat první influenceři, kteří mají s Ubisoftem na odhalení spolupracovat a pravděpodobně v hodinu H zavalí internet svými předem natočenými materiály. Už Rod Breslau ostatně zmiňoval, že stovky streamerů, youtuberů a esportovců pozvali autoři do hry po vzoru Apex Legends nebo Valorantu předčasně, aby se ve správnou chvíli mohli podělit o své první dojmy.

Hyper Scape má kromě toho sázet na spolupráci s Twitchem. Hra byla ušitá na míru streamerům a nabídne dosud nevídanou integraci komunitních prvků. Diváci na chatu budou moci například přímo ovlivňovat nějaké události ve hře. Mohou do akce přidat léčivý krystal, zrychlení nebo měsíční gravitaci. Sledováním streamu se má nějak zvyšovat pokrok diváků a streameři budou mít z jejich transakcí nějaký podíl. Předplatitele z Twitche půjde také pozvat přímo do hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru