Returnal, Sony Interactive Entertainment, Další odloženou hrou je psychologický horor Returnal

Další odloženou hrou je psychologický horor Returnal

Studio Housemarque potřebuje čas na finální odladění hry. Čekat naštěstí nebudeme dlouho

Zdroj: Sony
28. 1. 2021
Název: Returnal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 30. 4. 2021

Pamatujete si na náš seriál o nejočekávanějších hrách letošního roku? Z pohledu uvedených termínů vydání zatím aspiruje na nejzbytečnější sérii, kterou jsme pro vás v letošním roce přichystali a spoustu z toho, co jsme v ní uvedli, už bohužel neplatí. Odkladů se postupně dočkala celá plejáda her, od Outriders, přes Stronghold či Riders Republic, až po Hogwarts Legacy, a jak je vidno, seznam je stále delší. Čerstvě do něj totiž můžeme připsat psychologický horor Returnal od studia Housemarque, autorů Resogunu nebo Super Stardust.

Informace se před několika minutami objevila na sociálních sítích a uvádí, že se vývojáři spolu se Sony rozhodli učinit nesnadné, ale přesto důležité rozhodnutí. Exkluzivní titul pro konzoli PlayStation 5 měl dorazit už 19. března, nově s ním však vývojáři počítají až na úplný konec dubna. „Returnal má nové datum vydání – 30. dubna 2021. Sony a Housemarque odsouvají vydání, aby měl tým vývojářů dostatek času na další odladění hry v zájmu zaručení té nejvyšší možné kvality, kterou hráči od studia očekávají,“ zní prohlášení na Twitteru.

Bez ohledu na nelehkou situaci způsobenou pandemií koronaviru je odklad poměrně překvapivý, určitou spojitost ale může mít i s tím, že Returnal se svou podobou od předchozích projektů studia výrazně odlišuje. Dříve převážně arkádové hry s jednoduchou grafikou nahrazuje v Returnal vizuálně bohatá third person akce, která navíc vychází z roguelike žánru a slibuje příběh ovlivněný opakující se časovou smyčkou. Pilotka Selene musí zjistit, kde přesně se nachází a pochopit fungování planety skrze nekonečný cyklus umírání a oživování. Z dostupných videí a obrázků je nicméně patrné, že Housemarque nezapomněli na osobité efekty a výsledek by nemusel být vůbec špatný.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru