Další nepodporovaná PS4 hra se má dočkat updatu pro PS5

Další nepodporovaná PS4 hra se dočká updatu pro PS5

Závody TT Isle of Man Ride on the Edge 2 budou podle vydavatele fungovat i na nové konzoli

Zdroj: Nacon
14. 10. 2020

O víkendu jsme vás informovali o 10 hrách pro PS4, které neměly podle Sony fungovat na konzoli PS5 v rámci zpětné kompatibility. Krátce na to se ozval vývojář jedné z nich, PlayStation VR akce DWVR, s tím, že pracuje na opravném patchi, díky němuž by mělo být možné hru nakonec přeci jen spustit. Slíbil přitom, že se pokusí update vydat ještě před tím, že konzole PlayStation 5 dorazí na trh.

Proč to nefunguje?

Už tehdy jsme zmiňovali, že to možná nebude jediný podobný případ a že by se i další autoři mohli ve spolupráci se Sony pokusit své hry připravit na příchod PS5. A zdá se, že se tak skutečně děje. Jako další se ozvala společnost Nacon, která vydala hru TT Isle of Man Ride on the Edge 2.

Její vývojáři ze studia KT Racing už podle vydavatele pracují na opravném patchi, tak aby fungovala na PlayStationu 5. Zatím ale není jisté, zda svůj úkol dokončí do launche nového systému. Bohužel ani v tomto případě jsme se zatím nedozvěděli, co je důvodem nekompatibility a jak náročné je takový titul na PS5 zprovoznit.

Francouzské studio KT Racing v tuto chvíli pracuje na závodech Test Drive Unlimited Solar Crown.

V případě TT Isle of Man Ride on the Edge 2 netušíme ani to, zda se vývojáři pokusí nějak zužitkovat silnější hardware a vyšší výkon nové konzole v rámci boost módu. Vyloučené to ale určitě není vzhledem k tomu, že se v titulu začnou “vrtat”.

Tento závodní počin sice nepatří mezi ty notoricky známé, ale motocykloví fanoušci si ho celkem oblíbili a v recenzích sbíral poměrně slušné známky. Můžete v něm zakusit jeden z nejnebezpečnějších závodů na světě. Francouzské studio KT Racing, známé také jako Kylotonn, patří od roku 2018 společnosti Nacon a naposledy vydalo titul WRC 9. V tuto chvíli jeho vývojáři pracují na závodech Test Drive Unlimited Solar Crown.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru