SBK 22, Koch Media, Další motorky od Milestone. SBK 22 vyjdou září

Další motorky od Milestone. SBK 22 vyjdou září

Italští vývojáři se vrací k superbikům v další závodní hře. Půjde o víc než derivát MotoGP?

Zdroj: Milestone
9. 6. 2022
Název: SBK 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 15. 9. 2022

Letos v únoru jsme psali, že italské studio Milestone ukořistilo další značku a po letech se vrací k superbikům. Tehdy nás tým překvapil slibem, že hru vydá už v červenci, navzdory tomu, že jsme se o ní právě dozvěděli a nic z ní v podstatě neviděli. Od té doby bylo víceméně ticho po pěšině a až dnes vývojáři přišli s oficiálním oznámením a dalšími podrobnostmi, kterých se nám dosud nedostávalo.

V singlu s Annou, v multiplayeru s 12 lidmi

Nový titul se jmenuje jednoduše SBK 22 a vyjde nakonec 15. září. Slibuje samozřejmě oficiální jezdce, motorky i tratě aktuální sezóny a hra dorazí na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Pohání ji Unreal Engine od Epicu a studio nás láká na režim kariéry, v němž je možné vytvořit svou vlastní závodní stáj, najmout pro ni lidi i vyladit vlastní motocykl. Autoři slibují autentický zážitek a vysokou úroveň simulace díky pokročilé fyzice, která vznikla s přispěním skutečných jezdců. Hra nabídne také editor, v němž si můžete například upravit svou vlastní helmu.

Nedílnou součástí celého zážitku má být rovněž multiplayer. On-line hra podporuje závody až 12 lidí a je možné si nastavit i svůj vlastní závod se specifickými pravidly. O napínavé závody v singlu se pro změnu stará umělá inteligence – tomuto systému Milestone říká A.N.N.A a využívá už nějakou dobu strojového učení. Díky tomu má mít každý soupeř vlastní osobnost.

Stojí za připomenutí, že italské studio Milestone pracuje také na sériích MotoGP, MXGP a Monster Energy Supercross. Na představené nabídce SBK 22 je znát, že autoři čerpají zkušenosti a know how zejména z MotoGP. Milestone patří od roku 2019 společnosti Koch Media. Studio práva na značku SBK získalo loňský rok, ale má s ní už bohaté zkušenosti. Hry pod touto licencí italští vývojáři vydávali nejprve v letech 1999 až 2000 pod hlavičkou EA. A pak znovu v letech 2007 až 2012. Poslední byla SBK Generations pro PC, PS3 a Xbox 360. Od té doby se tyto závody objevily jen na mobilech v podání jiných autorů.

Jak už jsme psali naposledy, Milestone se nijak netají tím, že chtějí pokračovat ve vydávání svých každoročních sérií, ale přejí si rovněž zkoušet nové věci a více mainstreamové. Zástupci studia říkají, že tu jsou další licence, které by šlo skvěle převést do hry.

Milestone také pro novou hru spustil oficiální web.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru