Další insider zmiňuje údajné plány Sony na emulaci PS3 her

Další insider zmiňuje plány Sony na emulaci PS3 her

K Nickovi Bakerovi se přidává Jeff Grubb. Očekával, že oznámení přijde už začátkem roku

Zdroj: Sony
25. 6. 2024

Před dvěma dny zmínil insider a moderátor podcastu Xbox Era Nick Baker, že má společnost Sony pracovat na zpětné kompatibilitě pro vybrané hry z éry PlayStationu 3, aby mohly běžet přímo na aktuálním PlayStationu 5. Baker nebyl ani vzdáleně konkrétní v tom, odkud informaci má – uvedl pouze, že ji objevil ve své schránce soukromých zpráv – a nepřidal žádné další detaily, kterými by celou spekulaci podpořil. Pravděpodobně i z toho důvodu se jeho vyjádření nevěnovala taková pozornost a určitou roli v tom sehrál i fakt, že Baker nebývá v podobných příležitostech zrovna přesný. Nyní ale zpětně kompatibilní fungování některých her z PS3 na PS5 zmiňuje také insider a novinář Jeff Grubb, který navíc doplňuje, že očekával oznámení už začátkem roku, kdy tuto informaci získal.

Grubb o zpětné kompatibilitě mluvil ve svém pořadu Game Mess Mornings a přidal několik drobných detailů. „Jak jsem zaslechl, jde o něco, na čem se už nějakou dobu pracuje. Myslel jsem si, že na odhalení dojde začátkem roku, kdy jsem o tom slyšel poprvé, ale to se očividně nestalo,“ řekl Grubb. Dodal pak, že to automaticky nemusí znamenat, že Sony od plánů upustila, ale na tomhle místě Grubb skončil a celou záležitost nechává viset ve vzduchu.

Připomínáme, že PlayStation nabízí zpětnou kompatibilitu vybraných her z předchozích generací PlayStationu, přístup k nim ale hráči předplácející program PlayStation Plus mají výhradně skrze streamované hraní. Nativně, tedy přímo z disku či digitální kopie, lze na PS5 hrát hry pouze z PlayStationu 4, takže by šlo určitě o zajímavou novinku rozšiřující možnosti aktuální konzole. Dokud se ale Sony sama neozve nebo nepřijdou insideři s něčím hmatatelnějším, můžeme jen spekulovat.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru