Další hrou od Respawnu nebude Titanfall 3

Další hrou od Respawnu nebude Titanfall 3

Zampella vyvrátil, že by se na hře momentálně pracovalo. Nové tituly prý uvidíme na EA Play

Zdroj: Electronic Arts
15. 5. 2020

Letos v dubnu uplynulo deset let od založení studia Respawn Entertainment. Zodpovědní za jeho chod jsou i nadále Vince Zampella a Jason West, kteří se coby spoluzakladatelé Infinity Ward a především tvůrci série Call of Duty ve zlém rozešli s Activisionem a od roku 2010 kráčí vlastní cestou. Jejich nové působiště, které se před třemi lety stalo přímou součástí Electronic Arts, dalo hráčům Titanfall, Apex Legends, Star Wars Jedi: Fallen Order a stále ještě nedokončený Medal of Honor: Above and Beyond pro VR. Pokud byste se však ptali, na jaké „velké“ hře pracují vývojáři z Respawnu nyní, můžeme na základě včerejšího Zamepellova prohlášení vyvrátit, že by se mělo jednat o Titanfall 3.

Zapomínat přitom nesmíme ani na událost ze začátku letošního roku, kdy se Vince Zampella stal „hlavním trenérem“ dua společností – vedle Respawn Entertainemnt také losangeleské pobočky DICE

„Titanfall nikam nezmizel. Neustále můžete vidět, jak k vám prostřednictvím náznaků promlouvá třeba skrze lore Apexu Legends. Ovšem i když bych rád, aby na jeho vzkříšení někdy v budoucnu došlo, momentálně se na něm nepracuje,“ říká Zampella v rozhovoru pro IGN. Stáčí přitom pozornost ke zmiňovanému Fallen Order, o kterém nedávno šéf Electronic Arts Andrew Wilson mluvil jako o prvním dílu chystané série. Zda to znamená, že se již pracuje na pokračování, Zampella odpovědět nechtěl, s úsměvem nicméně dodal, že jeho tým hledá nové zaměstnance, což by práce na pokračování mohlo naznačovat. Zapomínat přitom nesmíme ani na událost ze začátku letošního roku, kdy se Vince Zampella stal „hlavním trenérem“ dua společností – vedle Respawn Entertainemnt také losangeleské pobočky DICE – a je tudíž pravděpodobné, že právě DICE je do dalšího vývoje značek Respawnu zahrnuto.

Zdroj: Electronic Arts

„V první řadě jim [DICE LA] chceme dát novou identitu. Řešíme to za chodu a není to snadné hlavně kvůli situaci kolem pandemie koronaviru,“ připomíná Zampella již pět měsíců známé informace. Právě o identitě DICE LA totiž v lednu mluvil několikrát a je v jeho zájmu, aby se studio vymanilo z role podpůrného týmu pro centrálu DICE ve Stockholmu. Zampella navíc tehdy řekl, že se v Los Angeles bude pracovat na něčem novém a nyní přichází s náznaky, že půjde o střílečku. „Tým, který tam [v LA] sídlí, je tým určený pro vývoj střílečky. Je tedy pravděpodobné, že to bude něco z tohoto žánru, zvlášť když tam pracuje několik zkušených lidí [kteří pracovali na Battlefieldu a dalších projektech DICE]. Nechci ale teď potvrdit a říct, co to přesně bude, protože si hodláme vybrat [z prototypů] to nejlepší,“ vysvětluje Zampella. Dodává, že přesně tímhle způsobem pracují v Respawnu a nevylučuje, že stejně jako v případě žánrového zasazení Fallen Order by se i DICE LA mohlo vymanit z roky trvající škatulky stříleček.

Co je navíc důležité, Zameplla nechce dalším projektem Respawnu či DICE LA konkurovat dalším zaběhnutým značkám Electronic Arts a spíše než soupeřit s ostatními chce portfolio EA doplňovat. „Máme několik dobrých nápadů, ale na jejich oznámení je ještě trochu brzy,“ vysvětluje. Na druhou stranu ale nebude váhat využít pro další projekty engine Frostbite, který používá velká část her od EA a know-how lze sdílet mezi ostatními studii. Že to nepřináší jen výhody, vědí zejména lidé v BioWare, kteří se s Frostbitem ve zlém potýkali například u Mass Effect Andromeda nebo Anthem, právě DICE LA ale má být studnicí vědomostí a zkušeností, vzhledem ke své předchozí podpůrné práci a znalosti tohoto enginu. Vhodným doplněním aktuální stovky zaměstnanců, by tak mohlo vzniknout technologicky velmi zdatný tým, který by mohl s novou hrou přinést tolik potřebnou variabilitu. Vyloučena není ani úzká spolupráce s Respawnem a hlavně ani představení nové hry už během chystané digitální verze EA Play. Tam by se podle Zameplly měl objevit již zmiňovaný Medal of Honor, dohlížející PR manažerka nicméně potvrdila, že ke slovu přijde víc věcí od Respawnu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru