Observer: System Redux, Bloober Team, Další hrou od Bloober Teamu bude zřejmě Observer 2

Další hrou od Bloober Teamu bude zřejmě Observer 2

Na pokračování sci-fi hororu láká zašifrované video, ve kterém se pátrá po hlavním hrdinovi

23. 1. 2020
Název: Observer: System Redux Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Pověst autorů skvělého hororu Layers of Fear dostala v loňském roce štiplavý políček. Ani druhý díl Layers, ale ani slibně se tvářící Blair Witch nedostály ve všech ohledech nemalým očekáváním a polští vývojáři z Bloober Teamu museli ve svém rozletu trochu zabrzdit. Dílčí kritika, která se na jejich hlavy snesla v obou zmiňovaných případech, ale může mít ve výsledku očistný charakter a je sympatické, že lidé z Bloober Teamu neskládají zbraně. Naopak, chystají se na další důležité oznámení, které předznamenává čerstvě vydaný teaser. Už na první pohled v něm lze najít spojitosti s další oblíbenou značkou polských autorů – sci-fi hororem Observer – a je tudíž pravděpodobné, že půjde o pokračování. Otazníky nad ním nicméně vyplouvají zejména s přihlédnutím ke smutné skutečnosti, že v loňském roce zemřel herec Rutger Hauer, který propůjčil svůj hlas hlavnímu hrdinovi.

Nejdříve ale fakta – před několika málo minutami vypustili vývojáři 30sekundové video nazvané Incoming Call Teaser, Ústředním motivem je logo společnosti Chiron Incorporated, která ve světě hry řídí Pátou polskou republiku a je jednou z nejvlivnější korporací na světě. Logo je nezaměnitelné, pro jistotu ale vývojáři do popisku videa ještě přidali „zakódovaný“ text – sig: ch120n 1nc02p02473d_ – který spojitost potvrzuje. Zbytek videa je ale šifrou v pravém slova smyslu a chvíli trvalo, než byli schopní hráči dekódovat jeho obsah. Na pozadí všech grafických glitchů a fragmentů překrývajících se obrázků je soustava binárního kódu, který lze poměrně jednoduše překladačem převést na trochu srozumitelnější – Daniel, are you there? O převod se jako první postaral fanoušek na Twitteru a byl rázem vývojáři odměněn pochvalou za perfektní hackování. Na každý pád tím ale došlo k dalšímu potvrzení, že se video týká Observeru, vzhledem k tomu, že hlavním hrdinou byl detektiv Daniel Lazarski.

Zbytek videa je ale šifrou v pravém slova smyslu a chvíli trvalo, než byli schopní hráči dekódovat jeho obsah.

Teď ale vyvstávají naznačené otázky, týkající se zesnulého herce Hauera a tím pádem i přítomnosti Lazarského v druhém díle. Spíš než pokračování tak vývojáři zřejmě připravují prequel, který by mohl zkoumat Danielovu minulost a v tomto ohledu by dával smysl i jiný, mladší hlas. Samozřejmě tím netvrdíme, že by nebylo možné pokračovat bez hrdiny prvního dílu, ale pak by zase nedávalo příliš valný smysl, aby jej vývojáři zmiňovali hned v prvním teaseru. Buď jak buď, něco se v Bloober Teamu děje a v širších souvislostech bychom nebyli ani příliš překvapení, kdyby chystané oznámení mělo něco společného s chystaným odhalením nového PlayStationu. Polské studio zůstává nezávislé a v minulosti exkluzivně spolupracovalo jak s Microsoftem (Blair Witch), tak právě se Sony (Basement Crawl a Deathmatch Village).

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru