The Dark Pictures: House of Ashes, Bandai Namco Entertainment, Další horor od autorů Until Dawn nás vezme do pouště

Další horor od autorů Until Dawn nás vezme do pouště

V Dark Pictures Anthology se příště údajně postavíme starověkému démonovi Pazúzu

Zdroj: Supermassive Games
1. 11. 2020

Vývojáři z britského studia Supermassive Games (Until Dawn, Hidden Agenda) už nás lákají na další díl své epizodické hororové série The Dark Pictures Anthology. První část s podtitulem Man of Medan vyšla loni v srpnu. I když chtěli autoři nové díly vydávat každých šest měsíců, na novinku v podobě Little Hope jsme čekali až do tohoto týdne. Vyšla 30. října. A stejně jako předtím i tentokrát konec ukrýval první náznak dalšího dobrodružství.

Jedné z rolí se ujme americká herečka a zpěvačka Ashley Tisdale, která se proslavila díky sérii Muzikál ze střední.

Sluší se přitom připomenout, že každá epizoda The Dark Pictures Anthology přichází s vlastními hrdiny (jedinou výjimkou je postava vypravěče, takzvaného kurátora) i příběhem inspirovaným nějakou skutečnou strašidelnou historkou či legendou. Jak prozradil závěr Little Hope, třetí část ponese název House of Ashes a jedné z rolí se ujme americká herečka a zpěvačka Ashley Tisdale, která se proslavila díky sérii Muzikál ze střední.

Zdá se, že tentokrát nás čeká o něco exotičtější prostředí a vydáme se kamsi do pouště. Což je docela náhoda vzhledem k tomu, že písčitou oblast jsme nedávno navštívili také v hororu Amnesia: Rebirth od švédského studia Frtictional Games. Jeho recenze už je natočená a přineseme vám ji v nadcházejícím týdnu. Někteří už zkoušejí odhadnout, o jaké místo se jedná a často se zmiňuje třeba Afghánistán. Spíš to ale vypadá, že úhlavním “nepřítelem” bude démon ze sumersko-akkadské mytologie jménem Pazúzu. Pak bychom se vydali spíš do oblasti dnešního Iráku, Sýrie nebo Íránu.

Stejně jako v Until Dawn tu mohou všechny postavy přežít, ale stejně tak může kdokoli z nich zemřít. Příběh se větví, má mnoho variací a lze si jej užít i v kooperaci.

Série The Dark Pictures Anthology by měla mít minimálně osm částí. Tituly z této antologie jsou duchovními nástupci interaktivního hororu Until Dawn. Vývojáři chtěli, aby i kratší epizodická hra měla audiovizuální zpracování jako AAA projekty. Stejně jako v Until Dawn tu mohou všechny postavy přežít, ale stejně tak může kdokoli z nich zemřít. Příběh se větví, má mnoho variací a lze si jej užít i v kooperaci.

Otázkou je, zda se nový přírůstek antologie podívá i na další platformy, konkrétně konzole nové generace. Hra by měla vyjít v příštím roce. Na netradiční oznámení už ovšem někteří hráči reagovali i kriticky v tom smyslu, že nakonec se zase ukáže, že v příběhu nadpřirozeno nehraje žádnou roli a opět se dočkáme logického vysvětlení všech událostí. Ale pokud je to záměr vývojářů, je to třeba přijmout jako fakt.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru