Další first party tým Microsoftu přechází na Unreal Engine 5

Další first party tým Xboxu přechází na Unreal Engine 5

Studio The Coalition se už plně soustředí na next-gen vývoj a použije UE5 pro několik her

Zdroj: Epic Games
11. 5. 2021

Autoři Gears of War z kanadského studia The Coalition se začínají plně soustředit na vývoj pro next-gen a přecházejí na nový Unreal Engine 5 od Epic Games. Oznámili to v příspěvku na oficiálním webu Gears 5. Zakládají si totiž podle svých slov kromě jiného právě i na špičkovém technickém zpracování.

Unreal Engine vždy prezentoval to nejlepší na sérii Gears of War. Už od prvního dílu pro Xbox 360 ještě od Epic Games.

Vývojáři připomněli fanouškům poslední počiny a poděkovali jim za podporu. Během pandemie a práce z domova tým uvedl na trh strategii Gears Tactics (ve spolupráci se studiem Splash Damage) a znovu vydal ji i Gears 5 ve vylepšených verzích na konzole Xbox Series. Rozšíření se dočkal i multiplayer a přišla rovněž expanze kampaně Gears 5: Hivebusters.

Nyní se ale The Coalition už soustředí na budoucí hry a nový engine. Připomínají, že Unreal Engine vždy prezentoval to nejlepší na sérii Gears of War. Už od prvního dílu pro Xbox 360 ještě od Epic Games. V této tradici budou prý pokračovat. Co je ale ještě zajímavější, autoři mluví hned o několika projektech, které mají ve vývoji na příští roky.

Autoři Gears of War nedělají Star Wars

To ovšem neznamená, že by vývojáři hodili přes palubu Gears 5 a jejich hráče. Hra se bude nadále rozšiřovat o nový obsah. Nicméně těžiště práce týmu už zřejmě bude ležet jinde. The Coalition současně zdůrazňují, že přejít na nový engine je velký úkol, proto chtějí upozornit, že žádný nový projekt nějakou dobu ještě neoznámí. K nejbližším akcím se tak zřejmě nemá smysl vůbec upínat.

Komunitní zástupce týmu také popřel spekulaci, že by The Coalition pracovali na nějaké nové Star Wars hře. Studio The Coalition také nadále hledá schopné vývojáře na všechny možné pozice. Nejde mimochodem o prvním first party tým pod křídly Microsoftu, který se k Unreal Enginu 5 veřejně hlásí. Když pomineme skutečnost, že Xbox Game Studios obecně na UE hodně sází – Bleeding Edge, Everwild, Grounded, Sea of Thieves a další – za zmínku stojí především Senua’s Saga: Hellblade II od Ninja Theory, kteří už také potvrdili, že hra poběží na páté generaci této technologie.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru