Tomb Raider 2 (film), Další filmový Tomb Raider bude kopírovat děj her

Další filmový Tomb Raider bude kopírovat děj her

V příběhu se má objevit víc fantastických prvků. Natáčet se začne v dubnu s novým štábem

14. 2. 2020

Film Tomb Raider z roku 2018 zaznamenal solidní divácký i komerční ohlas. Logicky se tak brzy začalo mluvit o druhém dílu. Už nějakou dobu víme, že pokračování snímku z roku 2018 je v přípravě a zatím platí, že dorazit do kin by mělo v březnu 2021. Loni v dubnu byla najata scénáristka Amy Jump, aby dvojku napsala. V září jsme se pak dozvěděli, že režie se ujme její manžel Ben Wheatley. Vystřídal tak Nora Roara Uthauga, který natočil první film s Alicií Vikander. Ta se má samozřejmě objevit coby titulní Lara Croft i v pokračování. Natáčení přitom mělo původně začít už zkraje letošního roku.

Natáčet se začne v dubnu a kromě rodné Anglie, odkud nebojácná archeoložka “pochází”, se štáb podívá i do Jihoafrické republiky, Finska a čínského Pekingu.

Magazín Geek Vibes Nation teď přinesl nové údajně exkluzivní podrobnosti o dalším dílu filmové série Tomb Raider. Natáčet se nakonec začne „až“ v dubnu a kromě rodné Anglie, odkud nebojácná archeoložka “pochází”, se štáb podívá i do Jihoafrické republiky, Finska a čínského Pekingu. Ve filmu se přitom má objevit více nadpřirozených prvků známých z videohry. Což je něco, na co se nepochybně budou názory různit.

Geek Vibes Nation dále tvrdí, že podobně jako byl předchozí snímek založen především na herním rebootu z roku 2013, pokračování bude kráčet ve šlépějích her Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider. Brzy se navíc máme dozvědět nějaké další podrobnosti o obsazení. Informaci o příběhu a respektování herní ságy lze interpretovat různě. Část fanoušků bude nepochybně ráda, že se film neodchýlí od předlohy, jiní budou možná zklamaní, že budou znát příběh, nebo alespoň jeho části dopředu.

Alicia Vikander nebyla první filmová Lara Croft

Skloubit obě zápletky do jednoho filmu bude také oříšek už kvůli cestování a odlišným lokací. Zdá se, že Finsko bude před kamerou suplovat mrazivou Sibiř. Jestli jihoamerická džungle z poslední hry vznikne v Jihoafrické republice, si raději netroufáme hádat… Zajímavé bude také sledovat, jak budou diváci reagovat na víc fantastických prvků, které se do série vrátily s dalšími díly.

Filmy s Alicií Vikander pochopitelně nejsou prvním průnikem Lary Coft na stříbrné plátno. Tomb Raider se poprvé podíval do kin v roce 2001 a pak znovu o dva roky později. Snímky Lara Croft – Tomb Raider a Lara Croft – Tomb Raider: Kolébka života s Angelinou Jolie nepatří mezi mé oblíbené hollywoodské adaptace, ale finančně úspěšné byly, to jim nemohu upřít. V roce 2007 se pak objevil také desetidílný animovaný seriál Revisioned: Tomb Raider.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru