Další díl Metra se může odehrávat za hranicemi Ruska

Další díl Metra se může odehrávat za hranicemi Ruska

Vývojáři to naznačili během oslav 10 let série. Pokračování ale není oficiálně oznámeno

Zdroj: 4A Games
21. 8. 2020

Aniž bychom to stihli postřehnout, od vydání dosud posledního dílu série Metro vývojářů 4A Games už uběhl rok a půl. Podobně rychle pak letí čas od samotného začátku téhle ságy v roce 2010, čímž vzniká prostor k bilancování a myšlenkám na budoucnost. Redaktoři magazínu Video Games Chronicle proto oslovili zástupce studia a snažili se zjistit, na čem po vydání DLC pro Metro Exodus pracují. A i když nedostali přímou odpověď, ani jsme se nedočkali potvrzení některých domněnek, rozhovor je zajímavý a přeci jen přináší určité náznaky, kam by se mohla značka v nadcházejících letech posunout.

Předně je důležité říct, že žádné nové Metro není oficiálně oznámeno. Bez povšimnutí ale nemohou zůstat jednak rok staré náznaky autora knižní předlohy Dmitrije Gluchovského, který na Instagramu sliboval pokračování příběhu a jednak aktuální vyjádření výkonného producenta hry. „Ačkoliv momentálně nemáme nic, co bychom chtěli oznámit, neplánujeme se od značky Metro nijak vzdalovat,“ řekl doslova Jon Bloch z 4A Games. Pravděpodobnost, že bude studio dál pracovat na sérii, která je proslavila, pak posiluje i nedávná změna majitele, kterým se stala společnost Embracer Group, pod níž spadá THQ Nordic. Musí ovšem zaznít, že doprovodné tiskové zprávy zmiňovaly plány na úplně novou AAA značku a dále multiplayerové zpracování Metra, se kterým mohou aktuální informace úzce souviset.

Moskva patrně nebude jedinou metropolí, která jadernou válku jakžtakž ustála.

Další z otázek redaktorů VGC proto směřovala k zasazení, s nímž vývojáři experimentovali už v Metro Exodus. „Knižní předloha myšlenku [prozkoumávat i jiná místa] předkládá opakovaně, což nám nabízí z možnosti na vytvoření zajímavých příběhů v jiných lokacích. Jestli se ale tímto směrem vydáme, zjistíte až později,“ říká Bloch. Upřímně, chápeme to jako určitý náznak, vycházející nejen z povahy Metra Exodus, ale také z doprovodných příběhů a náznaků, že Moskva patrně nebude jedinou metropolí, která jadernou válku jakžtakž ustála. Důležité pak pro úvahy nad budoucím zasazením je i DLC zaměřující se na postavu bývalého amerického mariňáka Sama Taylora. Aniž bychom chtěli vyzrazovat příliš, Sam do své domoviny nakonec dorazí a načrtnuté kulisy mohou leccos předznamenávat.

Posledním střípkem pak je zmínka ohledně nových konzolí a technologii ray tracingu. S ní vývojáři z 4A Games pracovali už v Metru Exodus a Bloch tvrdí, že v tom hodlají pokračovat. Zároveň si pochvaluje vlastnosti PlayStationu 5 a Xboxu Series X, zejména stran rychlého SSD a těší se, co nové možnosti vývojářům dovolí. A na čem jiném si to před vydáním plnohodnotného pokračování vyzkoušet, nežli na multiplayerové střílečce, s níž se dá pohodlně experimentovat i za chodu a vyplnit tím mezeru, než se kapacity studia opět uvolní. S Arťomem bychom se totiž loučili jen neradi.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru