Riders Republic, Ubisoft, Další čerstvě odloženou hrou je Riders Republic

Další čerstvě odloženou hrou je Riders Republic

Sportovní arkáda vyjde až koncem roku. Insideři varují, že podobných oznámení bude víc

Zdroj: Ubisoft
15. 1. 2021
Název: Riders Republic Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , Datum vydání: 28. 10. 2021

Začátek roku 2021 nepřináší hráčům zrovna optimistické zprávy. Ačkoliv jsme i my zařadili do našeho seriálu o nejočekávanějších hrách roku 2021 spoustu zajímavých titulů, některé z nich už postihl odklad vydání. Jako první zrušili plánovaný termín Outriders vývojáři z People Can Fly. Pak se přidali kolegové z Firefly, kteří odsunuli Stronghold: Warlords z ledna na začátek března. A krátce poté přišla rána v podobě ročního odsunu Hogwarts Legacy, ačkoliv měli na toto oznámení vývojáři z Avalanche Software nadcházejících 12 měsíců. Co hůř, výčet tím nekončí a na seznamu odložených her se objevuje další – Riders Republic od vývojářů z Ubisoft Annecy.

Duchovní pokračování Steepu mělo dorazit už 25. února, podle aktuální zprávy se tak ale bohužel nestane. „Ahoj, jezdci, v září jsme vám poprvé ukázali naše velké multiplayerové hřiště v Riders Republic. Slíbili jsme vám akční outdoorový park, plný hromadných závodů pro více než 50 závodníků na nových konzolích, mnoho aktivit a šílené triky,“ připomínají vývojáři na začátku vzkazu fanouškům hlavní rysy chystané hry. Podstatná informace však přichází záhy a není nikterak konkrétní: „Dnes bychom vám ale chtěli dát vědět o rozhodnutí posunout hru až na pozdější termín letošního roku. Času navíc využije náš tým, aby hráčům zaručil ten nejzábavnější zážitek.“ Omluvou směrem k hráčům celý vzkaz končí a hra se tak zřejmě posouvá až do druhého pololetí, ve kterém by mohlo být výhledově docela rušno.

Čerstvé odklady her totiž nejsou žádným velkým překvapením, vezmeme-li v potaz, že se situace kolem pandemie koronaviru a veškerých opatření příliš nevyvinula a situace do značné míry kopíruje loňský rok. Ostatně, jak poukazoval například novinář a insider Jason Schreier, v úvodu zmiňovaný odklad Hogwarts Legacy byl podle něj jen jedním z mnoha, kterých se hráči v blízké době dočkají a k tomuto postoji se přikláníme i my. Podobně to pak vidíme i s veletrhy a tradičními herními akcemi, které se v loňském roce přesunuly do online prostředí a začíná být čím dál tím pravděpodobnější, že letos tomu nebude jinak. Jen pro představu, veletrh E3 obvykle otevírá registrace návštěvníků a médií začátkem února, přičemž vystavovatelé začínají být známi už o několik týdnů dříve – letos však dosud žádné náznaky nepřišly, a pokud se nemá měnit termín, nedivili bychom se i letošnímu zrušení celé akce.

Nepředbíhejme však událostem – podstatné je nyní sledovat osudy jednotlivých titulů, zejména těch, které mají dorazit v průběhu prvního a druhého čtvrtletí a doufat, že odkladů bude co nejméně. Po honičce ze závěru loňského roku, umocněné ještě vydáním nových konzolí, bychom si i my přáli příjemnější rozvrstvení do celého roku…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru