Další čerstvě odloženou hrou je Riders Republic

Sportovní arkáda vyjde až koncem roku. Insideři varují, že podobných oznámení bude víc

Zdroj: Ubisoft
15. 1. 2021
Název: Riders Republic Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 28. 10. 2021 Platformy: , , , , Žánr: , ,

Začátek roku 2021 nepřináší hráčům zrovna optimistické zprávy. Ačkoliv jsme i my zařadili do našeho seriálu o nejočekávanějších hrách roku 2021 spoustu zajímavých titulů, některé z nich už postihl odklad vydání. Jako první zrušili plánovaný termín Outriders vývojáři z People Can Fly. Pak se přidali kolegové z Firefly, kteří odsunuli Stronghold: Warlords z ledna na začátek března. A krátce poté přišla rána v podobě ročního odsunu Hogwarts Legacy, ačkoliv měli na toto oznámení vývojáři z Avalanche Software nadcházejících 12 měsíců. Co hůř, výčet tím nekončí a na seznamu odložených her se objevuje další – Riders Republic od vývojářů z Ubisoft Annecy.

Duchovní pokračování Steepu mělo dorazit už 25. února, podle aktuální zprávy se tak ale bohužel nestane. „Ahoj, jezdci, v září jsme vám poprvé ukázali naše velké multiplayerové hřiště v Riders Republic. Slíbili jsme vám akční outdoorový park, plný hromadných závodů pro více než 50 závodníků na nových konzolích, mnoho aktivit a šílené triky,“ připomínají vývojáři na začátku vzkazu fanouškům hlavní rysy chystané hry. Podstatná informace však přichází záhy a není nikterak konkrétní: „Dnes bychom vám ale chtěli dát vědět o rozhodnutí posunout hru až na pozdější termín letošního roku. Času navíc využije náš tým, aby hráčům zaručil ten nejzábavnější zážitek.“ Omluvou směrem k hráčům celý vzkaz končí a hra se tak zřejmě posouvá až do druhého pololetí, ve kterém by mohlo být výhledově docela rušno.

Čerstvé odklady her totiž nejsou žádným velkým překvapením, vezmeme-li v potaz, že se situace kolem pandemie koronaviru a veškerých opatření příliš nevyvinula a situace do značné míry kopíruje loňský rok. Ostatně, jak poukazoval například novinář a insider Jason Schreier, v úvodu zmiňovaný odklad Hogwarts Legacy byl podle něj jen jedním z mnoha, kterých se hráči v blízké době dočkají a k tomuto postoji se přikláníme i my. Podobně to pak vidíme i s veletrhy a tradičními herními akcemi, které se v loňském roce přesunuly do online prostředí a začíná být čím dál tím pravděpodobnější, že letos tomu nebude jinak. Jen pro představu, veletrh E3 obvykle otevírá registrace návštěvníků a médií začátkem února, přičemž vystavovatelé začínají být známi už o několik týdnů dříve – letos však dosud žádné náznaky nepřišly, a pokud se nemá měnit termín, nedivili bychom se i letošnímu zrušení celé akce.

Nepředbíhejme však událostem – podstatné je nyní sledovat osudy jednotlivých titulů, zejména těch, které mají dorazit v průběhu prvního a druhého čtvrtletí a doufat, že odkladů bude co nejméně. Po honičce ze závěru loňského roku, umocněné ještě vydáním nových konzolí, bychom si i my přáli příjemnější rozvrstvení do celého roku…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru