Další akvizicí Sony mohou být autoři Demon’s Souls

Další akvizicí Sony mohou být autoři Demon’s Souls

Japonský účet na Twitteru použil ke zprávě o studiu Housemarque chybný obrázek...

Zdroj: Sony
29. 6. 2021

Pokud jste s ohledem na poměrně líné ráno tipovali, že nás čeká klidné úterý, dění z posledních minut potvrzuje pravý opak. Zpráva o tom, že Sony koupila finské studio Housemarque totiž nestačila ani vychladnout a je tu další, neméně zajímavá informace o ještě jedné akvizici, jejíž oznámení japonská společnost zřejmě připravuje. Jak se totiž snažily jednotlivé pobočky informovat o výše zmiňované akvizici, vydávaly předem připravené příspěvky na sociálních sítích a v jednom kritickém případě došlo k chybě. Japonský účet PlayStationu na Twitteru totiž ke zprávě o Housemarque přiložil obrázek, který vítá do rodiny úplně jiné studio, a sice americké Bluepoint Games, o jejichž zařazení pod střechu PlayStation Studios se rovněž spekulovalo.

Chyby si jako jeden z prvních všimnul insider s přezdívkou Nibel a následně o ní začala informovat řada médií. I když obrázek vypadá na první pohled stejně – je složen ze shodných obrázků her pro PlayStation z poslední doby, mezi které ale přibyl ještě záběr z Demon’s Souls a namísto loga Housemarque se vedle brandingu PlayStation Studios nachází logo zmiňovaných Bluepoint Games. S přihlédnutím k tomu, že se grafika prokazatelně objevila na oficiálním Twitteru PlayStationu se pak i my domníváme, že šlo o osobní selhání některého z administrátorů, kteří připravovali i toto oznámení. Sám Nibel pak otevřeně gratuluje oběma studiím, že získaly tak silného partnera, a hlavně nové rodinné zázemí a není jediný, kdo považuje akvizici Bluepoint Games za hotovou věc.

Bluepoint Games mají mnohem vyšší ambice, což dokázali svou dosud poslední hrou – remakem hry Demon’s Souls.

Sluší se proto připomenout, že texaské studio bylo založeno před 15 lety, pracuje v něm přibližně sto zaměstnanců a téměř od svého vzniku se soustředí na remastery či porty starších titulů. Tímto způsobem například vznikla v roce 2011 kolekce The Ico & Shadow of the Colossus, na kterou navázal remaster druhé zmiňované hry o sedm let později. Bluepoint ale mají na svém kontě také HD kolekci Metal Gear Solid, remaster meditativní hry Flower, portovali na X360 první Titanfall a od roku 2015 jsou věrní sony skrze kolekci Uncharted a remastery Gravity Rush, resp. Shadow of the Colossus. Je však pravděpodobné, že Bluepoint Games mají mnohem vyšší ambice, což dokázali svou dosud poslední hrou – remakem hry Demon’s Souls, který byl jejich prvním vlastním projektem, bez ohledu na to, že přepracovávali původní látku od FromSoftware. Skutečnost, že hru neremasterovali, ale stavěli ji v duchu remaku odznova, nazančil zájem studia pracovat na podobně velkých projektech a zřejmě i velký úspěch Demon’s Souls přiměl Sony, aby jim tyto možnosti nabídla.

Oficiálně ale zatím nebyla případná akvizice komentována, takže ji alespoň prozatím považujme za spekulaci. Nedivili bychom se ale, kdyby oznámení dorazilo ještě v průběhu dnešního dne.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru