Dakar Desert Rally, Saber Interactive, Dakar Desert Rally připomene slavnou scénu z roku 1988

Dakar Desert Rally připomene slavnou scénu z roku 1988

Podívejte se na nový trailer, který láká na historické speciály. Budou součástí season passu

Zdroj: koláž/Vortex
22. 9. 2022
Název: Dakar Desert Rally Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 4. 10. 2022

Dakar Desert Rally patří mezi mé nejočekávanější hry letošního podzimu. Vše totiž nasvědčuje tomu, že vývojáři ze studia Saber Porto skutečně konečně přinesou důstojnou simulaci tohoto slavného závodu. Hry se dočkáme už 4. října a pokud jste viděli naše nedávné dojmy z Gamescomu, pak patrně tušíte, co vás po obsahové stránce čeká. Představovat znovu celou hru a její obsah by bylo nošením dříví do lesa, dnes se proto zaměříme na jednu konkrétní věc, kterou autoři demonstrují v posledním traileru.

Upoutávka zahraje pamětníkům na nostalgickou strunu

Nejprve ale začnu vzpomínkou. Předchozí hra od stejných autorů – Dakar 18 – přinesla prostřednictvím placeného DLC speciální vůz Peugeot 205 Turbo 16. Jednalo se o historický stroj, s nímž v roce 1987 zvítězil Ari Vatanen. Pokud máte rádi takové klasické vsuvky a legendy jako já, přijdete si na své i letos. Jak už nějakou dobu víme, Dakar Desert Rally přinese vlastní bonusy a legendy. Když pomineme, že za předobjednávku můžete dostat moderní Audi RS Q e-tron, na majitele deluxe edici a season passu čekají ještě vozy DAF Truck Turbo-Twin a Peugeot 405 Turbo 16. Jejich volba přitom není ani zdaleka náhodná.

Oba stroje nás vrátí od osmdesátých let a oba budou k dispozici hned od prvního dne. V akci je pak poprvé představuje nová upoutávka. Pokud se na ni podíváte a Dakar trochu sledujete, mohla by vám být povědomá nejen její stylizace, ale také “příběh”. Je totiž inspirovaná jedním konkrétním momentem z historie a tomu samozřejmě odpovídá rovněž volba obou strojů. Takhle vedle sebe v roce 1988 uháněli už výše zmíněný Ari Vatanen v peugeotu a Jan de Rooy se svým truckem. No řekněte sami, není to paráda?

Součástí season passu bude ještě pět dalších rozšíření, která přinesou novou mapu, nová vozidla a dvě nové rallye. Více podrobností o Dakar Desert Rally najdete v našem starším článku nebo nedávných dojmech.

Zdroj: Saber Porto

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru