Dakar Desert Rally, Saber Interactive, Dakar Desert Rally dostává víc než po roce slíbené funkce

Dakar Desert Rally dostává víc než po roce slíbené funkce

Konečně si můžete vytvořit vlastní závod, pustit replay či udělat fotku. Dorazily i nové stroje

Zdroj: Saber Porto
29. 11. 2023
Název: Dakar Desert Rally Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 4. 10. 2022

Závodní hra Dakar Desert Rally už vyšla před víc než rokem – 4. října 2022. Výsledek byl pro nás spíše zklamáním ve srovnání se sliby a očekáváním. Zejména proto, že hra při vydání neobsahovala řadu funkcí, které vývojáři slibovali, případně byli součástí staršího dílu. Autoři ze studia Saber Porto se naštěstí nevzdali a nerezignovali na své sliby a postupně začali hru doplňovat o chybějící obsah. I přesto se jejich titul netěší třeba na Stemau velké oblibě. Celkově jej chválí 60 procent lidí, za posledních 30 dní ale jen 36 procent. Potenciálně to snad změní další velký update, který víc než po roce přináší některé věci, s nimiž měla přijít už základní hra.

Všichni hráči mají nově zdarma přístup k původně bonusovému vozu Audi RS Q e-tron a DLC balíčku SnowRunner Cars Pack.

V první řadě je třeba zdůraznit, že samotný update je zdarma a už je k dispozici. Jeho největším lákadlem je editor vlastních tratí/závodů označovaný jako custom roadbook. Své výtvory můžete sdílet s ostatními a vydavatel tuto funkci označuje za velmi žádanou. Aby také ne, když byla slibovaná už před vydáním hry a její absence při debutu byla velkým a nemilým překvapením. Tím to ale nekončí. Všichni hráči mají nově zdarma přístup k původně bonusovému vozu Audi RS Q e-tron a DLC balíčku SnowRunner Cars Pack. Majitelé season passu se pak nově mohou těšit z dvojice prémiových DLC zaměřených na klasické a hybridní stroje.

Pojďme se na novinky podívat podrobněji. Bezplatný Custom Roadbook Editor umožňuje vytvářet vlastní open world závody a etapy. Do nich se pak můžete pustit sami, anebo je nabídnout ostatním. Do hry také konečně dorazil rovněž dlouho slibovaný fotomód a replaye. I to byly funkce překvapivě chybějící na startu Dakar Desert Rally. Patch 2.0 ale přináší také technická vylepšení a opravy, jejichž kompletní seznam najdete zde.

Vedle vozu Audi RS Q e-tron do hry zdarma dorazí stroje TUZ 166, DON 71, KHAN 39, KHAN 317 a KHAN L04F ze SnowRunneru, které můžete vyzkoušet na nových tratích. A co přesně je obsahem čerstvých DLC Hybrid Vehicle Pack a Classics Vehicle Pack #2? Mezi hybridy najdete GCK Motorsport, Hino 600 Hybrid a Riwald Renault C460. Do klasik pak dorazila Lada Niva 1600 4×4 z roku 1982 a motocykl Honda Africa Twin z roku 1985. Koupit DLC můžete i samostatně. Každé se prodává za 10 eur, stejně jako starší balíčky. Novinky hezky představuje také čerstvé video.

Sluší se zmínit, že poslední velké novinky dorazily do hry v dubnu, takže na update se fanoušci opravdu načekali. Nyní by se ale dalo říct, že se do Dakar Desert Rally konečně dostal skoro všechen bezplatný obsah, který měl být součástí nabídky už při vydání. Tedy až na úpravu týmů a polepů. V rámci season passu pak má dorazit ještě USA Tour.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru