Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Dabing Kingdom Come se rozrůstá o profesionály

Dabing Kingdom Come se rozrůstá o profesionály

Na projektu se podílí i Jan Přeučil nebo Pavel Vítek. Podívejte se na exkluzivní ukázku

Zdroj: koláž, Vortex
28. 4. 2021
Název: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
13. 2. 2018
15. 3. 2024 (Switch)

Ohlášení neoficiálního českého dabingu pro Kingdom Come: Deliverance vyvolalo před půl rokem značný rozruch. Ambiciózní plán v podobě amatérského až poloprofesionálního předabování cutscén upoutal pozornost nejen řady hráčů, ale i vývojářů včetně designéra Dana Vávry. Nyní tvůrci ohlašují dokončování prací a lákají hned na několik zajímavých jmen v obsazení. Výsledek budou moci fanoušci zhlédnout už zanedlouho, plány tím ale rozhodně nekončí.

Od října, kdy se objevil první teaser, tvůrci z Megarana Studios a Pilger Film rozhodně nezaháleli a každé dva měsíce se připomínali novými ukázkami, skrze které bylo možné sledovat a hlavně poslouchat jejich pokroky. Již loni bylo známo, že se dabingu účastní i profesionální herci, ač nedabéři, projekt se ovšem v uplynulých měsících rozrostl a hereckou sestavu obohatilo několik dalších profesionálů, a to přímo z oblasti dabingu. K Richardu Wágnerovi, jenž dabuje hlavní postavu Jindřicha a svou premiéru v herním dabingu si odbyl loni v remaku Mafie, se tak nově připojil se svým nezaměnitelným hlasem herec a dabér Jan Přeučil (hry jako Gooka 2, Brány Skeldalu 2, Chicago 1930 a další), kterého můžete níže slyšet v krátké exkluzivní ukázce pro Vortex v roli bratra dveřníka.

Mezi další profesionální dabéry patří Petr Gelnar (Mafia 2, Posel smrti 3, League of Legends a další), který se ujal role Jindřichova otce Martina. S dabingem her má zkušenost i Karel Zima (Zatracenci, Operace Flashpoint), jenž nadaboval Jošta Moravského. Dalšími dabérskými posilami jsou Eva Burešová jako Jindřichova matka, Pavel Vítek jako Markvart z Úlic a Luboš Ondráček jako Bořek z Talmberka. Doplňuje je rovněž herečka Jihočeského divadla Eliška Brumovská nebo Miroslav Ukul Kumhala z brněnského HaDivadla ve vedlejších rolích a další profesionální herci.

Sestřih cutscén v podobě filmu bude rozdělen na čtyři části, jež budou ke zhlédnutí na YouTube kanálu MEGARANA, přičemž první z nich bude vydána už začátkem června 2021. Vydáním všech částí projekt ovšem nekončí a tvůrci se chtějí přesunout k další fázi, a sice k implementaci dabingu do hry a případnému nahrání všech dialogů, které hra obsahuje. Tým si je vědom náročnosti tohoto úsilí, jelikož jen základní hra obsahuje přes 70 tisíc replik o délce více než 70 hodin, a tak mají nově fanoušci možnost jejich snažení podpořit přispěním na transparentní účet 4441485013/0800. V této souvislosti budou rovněž na svých facebookových stránkách uveřejňovat například i videa s jednotlivými herci a další informace. Hlavní úkol v podobě filmu je tedy téměř splněn, ovšem to, zda bude hra jako taková skutečně počeštěna, je zatím stále otázkou…

Nahlásit chybu v článku

20

Napsat komentář

Další články
Nahoru