Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk se dostal k hráčům dřív, jeden ho i streamoval

Cyberpunk se dostal k hráčům dřív, jeden ho i streamoval

Vývojáři se snaží odstranit záznamy. Mezi tím se ale hrou chlubí další fanoušci a sdílí fotky

Zdroj: CD Projekt RED
23. 11. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Začíná být čím dál tím jistější, že Cyberpunk 2077 opravdu vyjde 10. prosince. Poslední datum, na které vývojáři z CD Projektu RED odložili z listopadu patrně nejočekávanější hru letošního roku, sice pesimisté dále zpochybňovali, přes víkend se však začaly z nejrůznějších stran objevovat fotky balení a promo kopií, které údajně vývojáři rozesílají svým partnerům. K takovému kroku vydavatelé přistoupí jedině tehdy, když je hra skutečně na spadnutí, byť takovým zásilkám zpravidla předchází podepsání smluv o mlčenlivosti až do předem určeného data, kdy skončí embargo na první vlnu konkrétních informací. Někteří si ale s takovými smlouvami zřejmě hlavu příliš nelámou, takže po internetu už kolují fotky krabiček a doprovodných marketingových materiálů, ke kterým dokonce přibyl i první 20minutový stream. Vývojáři se pochopitelně snaží šíření záznamu zamezit, sami ale určitě chápete, že pokud se něco na internetu objeví, je v podstatě nemožné dokonale zahladit všechny stopy a neustále vznikají další a další kopie.

Dohledat funkční odkaz není nikterak složité, přesto vás ale musíme před zhlédnutím varovat, abyste si nepokazili zážitek z vlastního hraní.

Samotné video pochází z verze pro PlayStation 4 a přímo z konzole jej na YouTube streamovala dosud neznámá a náležitě rozesmátá skupinka hráčů. První záznam se podle diskuzního portálu Resetera objevil na serveru Vimeo, odkud se podle očekávání dostal na řadu dalších platforem. Dohledat funkční odkaz není nikterak složité, přesto vás ale musíme před zhlédnutím varovat, abyste si nepokazili zážitek z vlastního hraní. Jak už bylo řečeno výše, video zachycuje úplný začátek, a i když se jedná o pouhých několik minut, navíc z oblasti, kterou jsme už na oficiálních videích mohli vidět, sami víte, jak to s prvními dojmy bývá. Na druhou stranu ale můžeme potvrdit, že hra i na dosluhující generaci konzolí vypadá opravdu k světu, zvlášť v souvislosti s tím, že se hráč pohybuje v pouštní oblasti Badlands, a soudě podle ohlasů video jen zvyšuje celkové očekávání.

Pravděpodobně si teď pokládáte otázku, jak se ke kopii mohl někdo dostat s takovým předstihem, na to ale nepřímo odpovídá například uživatel Redditu s přezdívkou Justgonnasendit90. Sdílel fotku balení standardní PS4 verze a naznačil, že ji má ze skladu Amazonu, ve kterém pracuje. Nechal tak nahlédnout nejen na obal, ale zprostředkoval i základní informace o obsahu krabičky a technických parametrech. V tuto chvíli tedy víme, že na PS4 bude hra distribuována na dvou Blu-ray discích a bude obsahovat samolepky, pohlednice, herní mapu i krátkého průvodce. Na krabičce je rovněž uvedeno, že z diskové verze pro PS4 je možné po vložení do PS5 bezplatně učinit verzi digitální, která bude později doplněna next-gen upgradem. Zadní strana krabičky pak odhaluje, že hra zabere 70 GB, pravděpodobně ale s vydáním obdrží ještě update, který může celkovou velikost hry ještě posunout.

Další, kdo se hrou chlubí, je uživatel Redditu s přezdívkou Mikeymorphin, který už před týdnem vyfotil balení se steelbookem, nafukovacími balónky nebo samolepkami. Podle svých slov obdržela marketingový materiál společnost, pro kterou pracuje, a je jí pravděpodobně některý z herních obchodů. Z fotky se totiž zdá, že jde o přípravu pro stojánky nebo vitríny a je tudíž ve výsledku nepravděpodobné, že se v oněch krabičkách skutečně nachází disky se hrou. Přesto vás nabádáme k vyšší opatrnosti, protože je téměř jisté, že videí bude v nadcházejících dnech jenom přibývat.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru