Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk bude vnímán jako úspěšná hra, věří CD Projekt

Cyberpunk bude vnímán jako úspěšná hra, věří CD Projekt

Ne všechno se povedlo, ale z dlouhodobého hlediska půjde o úspěšný titul, říká Kiciński

Zdroj: CD Projekt RED
26. 11. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Na konci října odsunul CD Projekt všechny další updaty Cyberpunku 2077, včetně next-gen vylepšení, až na rok 2022. Odklad byl učiněn potichu a hráči o něm byli informováni až v momentě, kdy si redakce magazínu Video Games Chronicle všimla změny časového plánu na stránkách hry. CD Projekt následně potvrdil, že v letošním roce skutečně už žádný patch nevyjde a zavdal příčinu k další kritice a skepsi mezi fanoušky. Přesto si CEO CD Projektu Adam Kiciński myslí, že na úspěchu hry tento odklad nic nezmění a doufá, že z dlouhodobého hlediska budou hráči vnímat Cyberpunk 2077 jako kvalitní produkt, ke kterému se budou vracet v nadcházejících letech.

Cyberpunk 2077 je největší, nejambicióznější a rozhodně nejsložitější projekt v naší 27leté historii,“ říká prezident společnosti.

Nová vyjádření zazněla v rozhovoru s polským ekonomickým magazínem Rzeczpospolita, který vznikl u příležitosti blížícího se výročí prvního roku od původního uvedení na PC a konzolích předchozí generace. Adam Kiciński mluvil velmi optimisticky, i když přirozeně nezamlčoval chyby, kterým musel tým CD Projekt RED čelit. „Cyberpunk 2077 je největší, nejambicióznější a rozhodně nejsložitější projekt v naší 27leté historii,“ říká prezident společnosti. Tvrdí, že ve všech aspektech se snažili jít o krok dál, stejně jako tomu bylo během vydávání jednotlivých dílů série Zaklínač. „Vydání hry, vycházející z úplně nové značky, přináší mnoho výzev a rizik, zejména pokud je koncept tak složitý. Jsme hrdí na mnoho aspektů hry, ale jak víme, ne všechno se nám povedlo podle představt,“ říká Kiciński.

Bez ohledu na to je ale společnost CD Projekt přesvědčena, že se podařilo vybudovat silné povědomí o značce Cyberpunk, do kterého je zahrnutý celý herní svět, jednotlivé postavy a nejrůznější detaily, které si podle Kicińského oblíbili hráči a fanoušci z celého světa. “Věříme, že z dlouhodobého hlediska bude Cyberpunk 2077 vnímán jako velmi dobrá hra a sejně jako naše ostatní tituly se bude prodávat dlouhé roky,“ dodává prezident společnosti. Potenciál prý odemkne zvyšující se výkon hardwaru a postupné vylepšování hry ze strany vývojářů, což je momentálně primární cíl značné části lidských kapacit CD Projektu RED.

Zdroj: CD Projekt RED

Co se týče dalších aktualizací, zdá se, že první z nich skutečně dorazí až s připravovaným next-gen patchem. Kiciński znovu potvrdil, že letos už nic hráči očekávat nemají a doplnil, že vylepšení pro novou generaci konzolí doprovodí velký patch na verzi 1.5. „Rozhodnutí odložit next-gen verzi Cyberpunku bylo obtížné, ale jsme přesvědčeni, že bylo správné. Zejména proto, že jasně vyplynulo z doporučení našeho vývojového týmu, který potřebuje další čas na doladění vizuální stránky a výkonu hry,“ dodává Adam Kiciński. Podobně je na tom pak next-gen update pro Zaklínače 3, který má dorazit ještě později – pravděpodobně v průběhu druhého čtvrtletí příštího roku – a zdržení zde vyplývá z rozsahu změn a oprav, které je potřeba v necelých sedm let staré hře učinit.

Poslední informaci, kterou Kicińský znovu zopakoval, je nezájem nechat se koupit jinou společností nebo hledat investora.

Připomínáme ale, že na vylepšení Zaklíanče 3 nepracují lidé z CD Projektu RED, nýbrž odborníci na porty ze Saber Interactive. Jde o stejný tým, který zpracovával hru pro Nintendo Switch a souběžně pracuje i na portu Kingdom Come: Deliverance od Warhorse. Nad rámec této spolupráce se pak společnost CD Projekt obrací i na další interní týmy, včetně dvou nedávných přírůstků – Spokko a Molasses Flood. První pracuje na mobilní hře The Witcher: Monster Slayer, druhé pak na neoznámené hře z jedné ze dvou IP CD Projektu. I nadále má platit, že právě Cyberpunku a Zaklínači se bude věnovat i hlavní vývojová větev společnosti a nebude se pouštět do žádné třetí IP. Poslední informaci, kterou Kicińský znovu zopakoval, je nezájem nechat se koupit jinou společností nebo hledat investora.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru