Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 vyjde podle CD Projektu včas

Cyberpunk 2077 vyjde podle CD Projektu včas

Vývojáři pracují z domu a zářijový termín chtějí stihnout. Ostatní hry takové štěstí mít nemusí

Zdroj: CD Projekt RED/koláž
17. 3. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Vlna odkladů a rušení herních akcí s sebou logicky začíná přinášet otázky, nakolik se aktuální situace ve světě dotkne i dat vydání konkrétních titulů. S hrami, které mají vyjít v dohledné době, si lidé příliš starostí dělat nemusí a minimálně aktuální optikou se zdá být všechno v pořádku. Ori and the Will of the Wisps, Nioh 2, DOOM Eternal a Half-Life: Alyx působí po měsících sucha doslova jako herní spása, jenže tyto hry byly dokončeny ještě před nastalou krizí a její důsledky se mohou projevit až do budoucna. Připravme se proto v dohledné době na spoustu podobných prohlášení, jaké vydali včera vývojáři CD Projektu RED v souvislosti s Cyberpunkem 2077, ne vždycky ale musí zákonitě dojít na potvrzení, že je alespoň prozatím všechno v pořádku.

„V průběhu minulého týdne jsme se začali postupně přizpůsobovat nastalé situaci a průběžně přistupovali k preventivním opatřením napříč celou naší společností. Zároveň jsme vylepšili vybavení a infrastrukturu, abychom umožnili zaměstnancům pracovat z bezpečí jejich domovů,“ vysvětlují vývojáři. Všechny tyto změny nyní vyústily v kompletní přepnutí vývoje Cyberpunku 2077 na dálku a stav bude podle vývojářů trvat tak dlouho, jak to bude nutné. „A i přes to, že je pro nás tato situace nová, stavíme se jí čelem a nic neměníme na tom, že vám chceme v září přinést naší skvělou role-play akci,“ uklidňuje CD Projekt. I proto jsou reakce hráčů veskrze pozitivní, přesto ale zaznívají obavy, že situace se může měnit každým dnem, a ne všichni jsou o stihnutí zářijového termínu přesvědčeni.

Hry, které jsou naplánované na tento měsíc, případně duben, jsou v pohodě, ale všechno [co má přijít] poté, je v ohrožení,“ říká Jason Schreier.

To jde ostatně ruku v ruce s tím, na co začíná postupně upozorňovat novinář Jason Schreier na Twitteru. Otevřeně mluví o tom, že už to nebude dlouho trvat a herní společnosti se začnou hlásit s nepříjemnými, leč pochopitelnými informacemi o odkladech vyvíjených her a při pohledu na kalendář se můžeme bavit třeba o The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Avengers, Wath Dogs a další. „Není to ta momentálně nejdůležitější věc na světě, ale za krátko odstartují odklady způsobené nemocí Covid-19. Hry, které jsou naplánované na tento měsíc, případně duben, jsou v pohodě, ale všechno [co má přijít] poté, je v ohrožení,“ říká Schreier konkrétně. Logicky tím ale nemluví jen o samotném procesu vývoje – ten se dá, jak naznačuje CD Projekt a další společnosti, zvládnout z domu. Vydat hru ale znamená připravit fyzické kopie, ještě před tím musí hra projít ratingem, což opět vyžaduje hlavně akceschopnost komise, a pak je tu řada menších, byť logisticky velmi důležitých operací, které mohou datum vydání posunout.

Zapomínat pak samozřejmě nesmíme ani na nové konzole – i ty už jsou s největší pravděpodobností vyrobeny, ale celý proces distribuce je tak náročný, že ani v tomto případě nemůže být úplně jasno. Ostatně, Schreier se odpovědím na dotazy plynoucí tímto směrem vyhýbá a tvrdí, že kdokoliv teď situaci kolem next-gen konzolí komentuje, jen hádá. Uklidňovat se tak můžeme alespoň vyjádřením Microsoftu, který vyvrací spekulace o posunu data uvedení Xboxu Series X a tvrdí, že období Vánoc i nadále platí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru