Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 v Dreams a Harry Potter v Minecraftu

Cyberpunk 2077 v Dreams a Harry Potter v Minecraftu

Talentovaní fanoušci nás vezmou do interaktivních Bradavic. Ze Cyberpunku je GTA pro PS1

13. 1. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Minulý týden jsme si ve vysílání ukazovali některé z nejzajímavějších her, které komunita vytvořila v editoru Dreams. Teď tu máme další ambiciózní kreaci, která si rozhodně zasluhuje pozornost. Na kanálu Bearly Regal, kde se už dříve objevila řada zajímavých demaků, vyšlo nové video. Zachycuje, jak by mohl vypadat Cyberpunk 2077, kdyby vyšel na původním PlayStationu.

Cyberpunk 1997, jak se výtvor jmenuje, vznikl kompletně v Dreams a používá hned dvě různé perspektivy. V interiérech a dalších lokacích hráč sleduje svět z pohledu první osoby v archaickém podání. Jakmile ale vyjde na ulici, kamera se vznáší nad městem a hráče sledujeme z ptačí perspektivy podobně jako v prvních dílech série Grand Theft Auto.

Obsahem se video inspirovalo ukázkou ze hry od studia CD Projekt RED ze srpna 2018. Naneštěstí sami si zatím demo osahat nemůžeme. A jen tak se ho zřejmě nedočkáme. Jeho autor chce pro část ve stylu GTA nakonec použít odlišnou techniku a rovněž zohlednit nějakou konstruktivní kritiku, které se mu dostalo v komentářích. Až bude ale s výsledkem spokojený, nakonec se objeví ve veřejné sekci Dreams. Nakonec by tak měl být větší, lépe vypadat a spolehlivěji fungovat.

Zatímco Dreams jsou od loňského jara teprve v early access verzi a plná verze vyjde až 14. února, Minecraft je tu s námi už 10 let. Za tu dobu v něm vzniklo bezpočet obdivuhodných projektů, ať už šlo o nejrůznějších interaktivní stroje anebo megalomanské stavby či celé světy imitující například Tolkienovu Středozem. Nyní fanoušci této hry překvapili znovu. Skupina studentů vytvořila obdivuhodnou mapu Bradavic. Škola čar a kouzel zatím bohužel rovněž není k dispozici široké veřejnosti, ale prostřednictvím Patreonu už ji první šťastlivci ochotní přispět autorům zkoumají.

Veřejná verze by mohla vyjít do konce ledna a mapa bude k dispozici zdarma. I tento výtvor představuje opravdu zdařilá upoutávka, která prezentuje důvěrně známá místa z knižní série i filmové adaptace s řadou zajímavých interaktivních prvků. Nejde totiž jen o mapu samotnou a krásnou podívanou. Tento svět obsahuje RPG elementy, takže se můžete těšit na plnění úkolů a řešení hádanek, zatímco budete navštěvovat populární lokace. Čeká nás prý boj, obchodování, famfrpál, pohyblivá schodiště, tajné komnaty a především práce s kouzelnou hůlkou.

Nejde přitom o první podobný výtvor šikovných autorů. Ti už před lety vybudovali obdobnou mapu, která ale nebyla zdaleka tak bohatá a plná mechanismů. Jejich perfekcionismus si ale žádal značné časové oběti i kreativní řešení problémů. Práci modderům komplikovala například skutečnost, že třeba podoba školy se mění i ve filmové sérii a není dokonale ustálená. Komunita jim naopak dodávala podporu a sílu pokračovat.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru