Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 stále nesmí na PlayStation Store

Cyberpunk 2077 stále nesmí na PlayStation Store

Povolení od Sony ani po 5 měsících nepřichází. CD Projekt bude mezi tím čelit žalobám

Zdroj: CD Projekt RED
26. 5. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Společnost CD Projekt uspořádala včera večer konferenci pro investory, v rámci které odpovídala na některé opakující se dotazy ohledně Cyberpunku 2077. Jeden z nejčastějších směřuje k možnému návratu hry do digitální distribuce PlayStation Storu, odkud byl titul vyškrtnut před více než pěti měsíci. Naposledy se vedení CD Projektu vyjadřovalo k tomuto tématu na konci března, kdy viceprezident Michał Nowakowski vysvětloval, že míč leží na straně Sony a finální rozhodnutí leží na japonské společnosti. Po dvou měsících se ale situace nikam neposunula a vývojáři Cyberpunku 2077 stále nejsou schopní odhadnout, kdy bude hra opět k dispozici.

„K této situaci pro vás bohužel nemám žádné nové informace,“ řekl CEO společnosti Adam Kiciński. „Jednání stále probíhají, s každým patchem se hra zlepšuje a je vidět pokrok. Jenže jak jsme už řekli, rozhodnutí je na Sony a nám nezbývá nic jiného než na něj počkat,“ dodává vzápětí. Ačkoliv byla odpověď Kicińského neutrální, pro CD Projekt se nejedná o malý problém – ačkoliv můžeme pouze odhadovat, kolik digitálních kopií by se prodalo, polští vývojáři přišli o značnou část očekávaných příjmů, které mohou i ve světle dalších okolností chybět. Na kdyby se ale nehraje ani v tomto odvětví a podstatným zůstávají snahy hru odladit a doplnit ji dalším obsahem, který by mohl povzbudit prodeje.

Soud vybral zástupce protistrany, advokátní kancelář, která ji zastupuje a jejich hlavního žalobce. K dnešnímu dni nám ale není známa výše případného nároku.

CD Projekt nicméně čeká ještě jedna nepříjemnost. Jak jsme vás informovali minulý týden, žaloby investorů postavené na nařčení vývojářů z podvodu a neoprávněného obohacení byly spojeny v jednu a zamíří k soudu. Finanční ředitel CD Projektu Piotr Nielubowicz pak v rámci rozpravy s investory upřesnil termín, kterým má být závěr příštího měsíce. „Soud vybral zástupce protistrany, advokátní kancelář, která ji zastupuje a jejich hlavního žalobce. K dnešnímu dni nám ale není známa výše případného nároku,“ uvedl Nielubowicz. Znovu tím poukázal na fakt, že ačkoliv se někteří z investorů rozhodli vývojáře žalovat, není z návrhů žalob zcela průkazné, o jaký trest, pokutu či odškodnění má jít.

Na konci června se to ale nepochybně dozvíme, a ačkoliv spor pravděpodobně nezíská tolik prostoru v mainstreamových médiích jako rozepře společnosti Apple a Epic, určitě se mu budeme věnovat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru