Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 se znovu odkládá, vyjde v listopadu

Cyberpunk 2077 se znovu odkládá, vyjde v listopadu

Hra je sice hotová, ale vyžaduje delší testování. Jde o nejtěžší rozhodnutí, říká CD Projekt

Zdroj: CD Projekt RED
18. 6. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Vývojáři z CD Projektu RED před krátkou chvílí oznámili, že odkládají vydání očekávaného Cyberpunku 2077. Po několika posunech data vydání jsme se měli dočkat už v polovině září, nový termín ale slibuje kyberpunkové RPG až 19. listopadu. Bez ohledu na to, že je hra podle aktuálního vyjádření kompletně hotová ve smyslu obsahu i prvků hratelnosti, vývojáři ji potřebují řádně otestovat, což vyžaduje víc času, než původně plánovali.

„Vy, kdo jste obeznámeni s tím, jak vyvíjíme hry, dobře víte, že bychom nikdy nevydali nic, co není kompletně připraveno,“ začíná příspěvek na Twitteru hry a pokračuje vyjmenováním důvodů, proč k dalšímu odkladu došlo. „Když píšu tato slova, Cyberpunk 2077 má veškerý obsah a funkce hratelnosti. Questy, cutsécny, skilly a předměty – všechna dobrodružství, která může Night City nabídnout, jsou ve hře. S tak obrovskou porcí obsahu a komplexními mechanismy, které se vzájemně kříží, ale potřebujeme všechno pečlivě projít, vybalancovat mechanismy a opravit spoustu bugů,“ vzkazuje fanouškům jeden ze zakladatelů studia Marcin Iwiński.

Vybraní novináři obdrželi preview verzi hry a po odvysílání Night City Wire 25. června se hráči mohou těšit na první podrobná preview.

Dále v příspěvku přiznává, že podobné rozhodnutí může mít za následek ztrátu důvěry nejen ze strany obchodních partnerů, ale především ze strany hráčů, i přesto ale jedno z nejtěžších rozhodnutí společnost učinila. „V našem zájmu je, abychom ze Cyberpunku 2077 udělali hru s potenciálem zůstat s námi mnoho let. Doufáme, že pochopíte, proč jsme to udělali. A i když si myslím, že jde o správné rozhodnutí, chceme se omluvit za další čekání,“ říkají vývojáři. V závěru nicméně odhalují, že vybraní novináři obdrželi preview verzi hry a po odvysílání Night City Wire 25. června se hráči mohou těšit na první podrobná preview. „Věříme, že to uspokojí váš hlad po hře, zatímco my budeme všechno připravovat k listopadovému vydání,“ uzavírá CD Projekt RED.

Nahlásit chybu v článku

21

Napsat komentář

Další články
Nahoru