Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 pro Xbox dostane zdarma upgrade na next-gen

Cyberpunk pro Xbox dostane zdarma next-gen upgrade

Kdo si koupí novinku od CD Projektu na Xbox One, získá i vylepšenou verzi na Xbox Series X

24. 2. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Polské studio CD Projekt RED oznámilo, že majitelé Cyberpunku 2077 pro Xbox One automaticky zdarma obdrží upgrade pro Xbox Series X, až bude k dispozici. Vývojáři tak zjevně reagovali na informaci, která jim s největší pravděpodobností byla předem známá, když Microsoft jen krátce předtím uvedl, že Xbox Series X pro hráče přinese „novou generaci“ kompatibility.

CD Projekt RED: „Hráči by nikdy neměli být nuceni koupit si stejnou hru dvakrát nebo platit za upgrady.“

Podle Microsoftu si zahrajeme tisíce her napříč čtyřmi generacemi Xboxu, které budou vypadat lépe než kdy dřív. „Hráči by nikdy neměli být nuceni koupit si stejnou hru dvakrát nebo platit za upgrady,“ napsali k tomu vývojáři ze studia CD Projekt RED.

Součástí této strategie bude nepochybně i avizovaný cross-buy model, který vývojářům umožní na Xboxu zpřístupnit stejnou hru pro dosluhující i nový Xbox. Už nějakou dobu víme, že se to bude týkat minimálně first party her od Microsoftu, jako je Halo Infinite. Další autoři se zjevně mohou připojit podle libosti.

Cross-buy systém Microsoft nazývá Smart Delivery. Podle aktuálního oznámení jej budou podporovat všechny týmy v v rámci Xbox Game Studios a jejich tituly. Pro ostatní jde o dobrovolnou, ale vítanou funkci. CD Projekt oznámil její podporu jako první z nezávislých studií.

Oznámení také působí jako by se Cyberpunk 2077 zvolna skutečně seznamoval s novou generací a za jiných okolností bychom už asi mluvili o tom, že jde o potvrzení další platformy. Minimálně ale hru můžeme vnímat jako nový stupeň pro cross-gen hry.

Nová generace herní kompatibility

Existující hry pro Xbox One budou podle Microsoftu samozřejmě fungovat na Xboxu Series X a stejně tak i ty, které už nyní fungují v rámci zpětné kompatibility a pocházejí z Xboxu 360 a původního Xboxu. Mají se dokonce lépe hrát a lépe také vypadat. Budou mít lepší framerate, vyšší rozlišení a rychleji se nahrávat. Zásah vývojářů k tomu přitom nemá být ani nezbytně nutný. Fungovat na nové konzoli bude i veškeré příslušenství určené původně pro Xbox One.

Technologie Smart Delivery se také bude starat o to, abyste na každém zařízení hráli danou hru v té nejlepší možné kvalitě, která odpovídá dané platformě. To vše se samozřejmě týká nejen her, které vlastníte v původním slova smyslu, ale i těch v rámci předplatného, jako je Xbox Game Pass, kam bude Microsoft stále posílat své vlastní hry v den vydání. Znovu se to týká třeba nového dílu ságy Halo.

Ve světle nových informací není bez zajímavosti, že jedno ze studií Microsoftu experimentuje už nějakou dobu s upscalováním textur za pomoci AI v reálném čase.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru