Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 obdržel první z větších patchů

Cyberpunk 2077 obdržel první z větších patchů

Hráči ale stále nejsou spokojeni a tvrdí, že jde jen o další hotfix. Spoustu bugů přetrvává

Zdroj: CD Projekt RED
24. 1. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Vývojáři z CD Projektu se před deseti dny ústy zakladatele Marcina Iwińského omluvili za současný stav Cyberpunku 2077 a představili aktualizovaný časový plán pro budoucí opravy, rozšíření i vylepšení hry na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series. Vše by mělo dorazit přesně v tomto pořadí, což vývojáři podtrhují odčiněním prvního závazku v podobě většího patche, který posouvá hru na verzi 1.1. O ní mluvili vývojáři už v závěru loňského roku a naznačovali, že spolu s dalším updatem na verzi 1.2 půjde o výrazný zásah do fungování i stability hry. Vychází však najevo, že patch není tak velký, jak vývojáři předesílali, i po je ho instalaci zůstává ve hře spoustu chyb a co víc, objevují se i zcela nové.

Předně, patch má na všech platformách rozdílnou velikost. Pokud hrajete na PC, verze hry pro Steam bude vyžadovat stažení 6-9 GB, zatímco verze pro GOG pouhých 1,1 GB. Na konzolích Xbox One a PS4 budete stahovat necelých 17 GB a je patrné, že se lidé z CD Projektu RED zaměřovali právě na tyto platformy. „V tomto updatu přinášíme několik vylepšení stran stability, které najdete rozepsané v poznámkách. I nadále budeme pokračovat v této práci, ať už v rámci patche 1.2, nebo dalších nadcházejících updatech,“ říkají vývojáři a poskytují obvyklý seznam všech adresovaných chyb a nedostatků.

Zdroj: CD Projekt RED

V zájmu co nejplynulejšího chodu bylo upraveno využívání operační paměti, které se kladně projevuje na fungování postav, jejich interakci s hráčem, navigaci ve světě, umělé inteligenci, provozu v ulicích nebo destrukci prostředí. Opraveny měly být také chyby, které způsobovaly pády hry, ať už se projevovaly během načítání/ukládání hry nebo při vstupu do konkrétních míst. Dále vývojáři potvrzují, že opravili mise, které zahrnují zachraňování taxislužby Delamain a řešili také mizení či nepokračující interakci důležitých příběhových postav, zabraňujících v těchto případech v pokračování příběhu. Týká se to misí s Judy, Takemurou i Jackiem, kteří v konkrétních misích například nezavolali zpět a nepomáhalo ani načtení starší uložené pozice. Jako poslední pak zmiňují vývojáři drobnosti jako špatné fonty, viditelná trajektorie granátu ve fotomódu, získávání achievementů na Steamu při hraní offline nebo neodpovídající textury.

Na papíře se patch jeví jako rutinní, leč velmi vítané vylepšení hry, pod oficiálním příspěvkem na webu hry a následně i na dalších místech ale dali hráči po několika hodinách od vydání hlasitě najevo, že ani tentokrát nejsou spokojeni. Shodují se například na tom, že mise pro Delamain nebyly opraveny a ani ve verzi 1.1 nedochází ke kýžené interakci. Potvrzují to hráči jak na PC, tak na PlayStationu a objevili jsme jen minimum reakcí, v nichž by hráči tvrdili opak. Velké téma je také zmiňovaný Takemura v misi Staří známí, který už sice hlavnímu hrdinovi zavolá, ale nezačne mluvit a hráč uvízne v tomhle němém hovoru napořád. Uživatel s přezdívkou GabrielJFreire na Redditu pak vypsal další chyby, které ve hře podle jeho zjištění zůstávají a na jejich opravení budou muset hráči dál čekat. Jde o glitche, chování umělé inteligence, nefunkční perky, problémy s hackováním a opravdu spoustu dalšího, co i ostatním hráčům brání v hraní, případně dokončení misí, potažmo celé hry.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru